Punkt Szczepień Powszechnych w Stargardzie. Potwierdzono gotowość jego uruchomienia od 4 maja

0

Powstał w budynku SCK za sprawą obu samorządów – Powiatu Stargardzkiego i Miasta Stargard. Jest odpowiedzią na apel resortu zdrowia o przyspieszenie szczepień mieszkańców przeciw COVID- 19. Kadrę medyczną do jego obsługi zapewni Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ.

Wybór Stargardzkiego Centrum Kultury podyktowany jest lokalizacją w ścisłym centrum Stargardu, z wygodnym dojazdem i parkingiem. Do SCK bez problemu można się dostać zarówno samochodem, autobusem, ale też pieszo. Budynek Centrum jest pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

O utworzeniu PSP zdecydowali wspólnie starosta stargardzki Iwona Wiśniewska  i prezydent Stargardu Rafał Zając, zgłaszając wojewodzie zachodniopomorskiemu gotowość podjęcia natychmiastowej współpracy w tym zakresie.

Powiat Stargardzki z liczbą  120 tys. mieszkańców jest najliczniej zamieszkany w regionie, dlatego podjęto starania, by w nowym punkcie  zwiększyć dobową ilość zaszczepionych. Obecna liczba wykonywanych szczepień w powiecie waha się w granicach ok. 470- 480 dziennie. Wstępnie oszacowano, że otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych w SCK pozwoli zwiększyć liczbę zaszczepionych tylko w tym miejscu o 500 osób dziennie.

Wszystkie niezbędne przygotowania zostały zakończone. W pomieszczeniach Małej Sceny są już stanowiska dla zespołów medycznych stargardzkiego szpitala, które zajmą się szczepieniami. Z kolei w dotychczasowej Sali Baletowej SCK osoby po szczepieniu – dla własnego bezpieczeństwa – będą przebywać co najmniej kwadrans.

– Uruchomienie tego punktu w SCK pozwoli tygodniowo szczepić nawet kilka tysięcy osób. Miałoby się to odbywać codziennie – również w soboty i niedziele. Mam nadzieję, że dostęp do szczepionki stanie się dzięki temu łatwiejszy dla wszystkich – mówi prezydent Rafał Zając.

Jak czytamy na stronie powiatu, przygotowane do pracy pomieszczenia Punktu Szczepień Powszechnych zweryfikował już pozytywnie szczeciński Oddział NFZ. Potwierdzono również gotowość  uruchomienia tego punktu w Stargardzkim Centrum Kultury od 4 maja br.

Warto już teraz pamiętać, że po zarejestrowaniu się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia można jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny w załączniku (do pobrania tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/punkt-szczepien-w-gotowosci), a także w urzędzie miejskim (ul. Czarnieckiego 17) i w starostwie (ul. Skarbowa 1). Będzie można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK. Wypełnienie kwestionariusza w domu skróci czas pobytu w punkcie i usprawni załatwienie formalności.

oprac. bk – źródła: Starostwo w Stargardzie, UM w Stargardzie

fot. Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułWiele ważnych zmian na węźle Szczecin Kijewo 
Następny artykułBłękitni Stargard. Sytuacja jest skomplikowana


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj