Obwodnica północna z dofinansowaniem

0

Nasze miasto zdobyło ponad 6,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę odcinka północnej obwodnicy miasta i usprawnienie ruchu drogowego.

– Dla Stargardu to bardzo ważna inwestycja. Obwodnica – w połączeniu z przebudowywanym wiaduktem na ul. Składowej – da szansę na to, by cały tranzyt pomiędzy Szczecinem a Goleniowem odbywał się bez przejazdu przez ul. Pierwszej Brygady. Jestem przekonany, że po zakończeniu trwającej inwestycji kolei i zrealizowaniu naszego zadania znacznie poprawi się jakość poruszania po mieście – mówi prezydent Rafał Zając.​

Na dofinansowany odcinek od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej miasto ma już gotową dokumentację projektową. W tym roku ruszą prace związane z przygotowaniem niezbędnych opracowań dla kolejnego fragmentu obwodnicy.

– Finalnie pobiegnie ona od ul. Hanzeatyckiej – ronda w pobliżu Tesco – przez ul. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. Docelowo włączona będzie do odcinka łączącego drogi krajowe nr 20 i 10. Tę inwestycję przygotowuje obecnie GDDKiA. Trzeba podkreślić, że korzyści odczują mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Obwodnica północna oznacza łatwiejsze przemieszczanie się tak naprawdę dla nas wszystkich – dodaje prezydent.

Budowa obwodnicy północnej przełoży się też na większą wygodę i bezpieczeństwo pieszych w centrum miasta. Ponadto nowa droga obsłuży m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK.

Z części obwodnicy, na którą Stargard pozyskał dofinansowanie, powinniśmy móc korzystać w 2024 r. Ogółem może kosztować ok. 11 mln zł.

(r), mapa – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Sytuacja jest skomplikowana
Następny artykułLiteracki Trip 2021. Czytali na trasie „piątki”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj