STBS. Indywidualny plan działania dla zadłużonych najemców

0

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wspiera mieszkańców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. W maju rozpoczną się spotkania z najemcami mającymi problemy ze spłatą zadłużenia mieszkania. Dla każdego opracowany zostanie indywidualny plan działania.

Biuro Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS opracowało Koncepcję programową zamiany lokali w zasobie mieszkaniowym miasta Stargard. Razem z Działem Windykacji Należności pomaga dopasować lokale do potrzeb i możliwości finansowych najemców. Osoby, które mają zadłużenie w STBS, zostaną zaproszone na indywidualne spotkanie. Pracownicy spółki zaproponują wsparcie w spłacie długu.

– Jest kilka możliwości. Jedna z nich to zamiana na mieszkanie z niższymi opłatami. Najemca może również wnioskować o ulgę w spłacie zadłużenia – np. rozłożenie należności na raty, wstrzymanie działań komorniczych albo wstrzymanie naliczania odsetek. Jest również szansa na całkowite pozbycie się długu. Może do tego dojść w sytuacji, kiedy inna osoba z rejestru zamian będzie chciała przejąć konkretny lokal i zdecyduje się na spłatę należności – informuje magistrat.

W razie dodatkowych pytań warto jeszcze – przed przyjściem na takie spotkanie – zadzwonić do STBS. Tel.: 91 819 22 93 – zamiany mieszkań, 91 819 22 81, 91 819 22 82 – ulgi w spłacie zależności.

(r)

fot. STBS/archiwum 

Poprzedni artykułNowa mapa rowerowa Pomorza Zachodniego. Coraz więcej ciągłych linii
Następny artykułMPGK. BOM i Ekopunkt w pełni dostępne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj