Osadzeni w ZK zrobili budy dla bezdomnych zwierząt

0

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Stargardzie przekazali budy dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.

– Te budy zostały wykonane przez skazanych zatrudnionych w więziennym warsztacie remontowym w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga. Zapewniam, że są solidne, ciepłe i po prostu ładne. Z pewnością będą służyć wiele lat psiakom ze schroniska w Kiczarowie, które wspieramy nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatnipowiedział mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

To była kolejna inicjatywa osadzonych w ZK, którzy pokazali, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju mogą pomagać zza więziennych krat – tym razem zwierzętom.

– Oglądałem program na temat trudnej sytuacji, jaka panuje w schroniskach. Ludzie pozbywają się psów, kotów, zaniedbują zwierzęta. W schroniskach brakuje miejsc, są przepełnione. Wspólnie z kolegami z celi wpadliśmy na pomysł, aby w trakcie pracy w warsztacie remontowym zrobić kilka bud. Pan wychowawca wsparł nas i stworzył warunki. Udało się, z czego bardzo się cieszę. To jest forma zadośćuczynienia za zło, które wyrządziłem bliskim – mówi osadzony.

Przekazanie bud odbyło się w obecności m.in. prezes schroniska Aleksandry Fili i mjr. Marcina Kowalika – zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie.

(r)

fot. Służba Więzienna

Poprzedni artykułNSP. Spisz się i weź udział w loterii
Następny artykułNowe zadanie w budżecie Stargardu – 100 tys. zł na mury obronne


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj