Będzie jaśniej w mieście – przybędzie ponad 50 lamp  

0

Kilkadziesiąt nowych latarń stanie wzdłuż kilku stargardzkich ulic. Oświetlenie pojawi się na os. Lotnisko, os. Pyrzyckim, a także w centrum. Inwestycje mają się zakończyć we wrześniu – informuje urząd miejski. Już tej jesieni piesi i kierowcy będą bardziej bezpieczni na drogach, chodnikach i przejściach.

32 nowe lampy oświetlą ul. J. Śniadeckiego – na odcinku od ul. T. Tańskiego. Pojawią się też na części ul. S. Witkiewicza, gdzie zaplanowano montaż 10 słupów. Dodatkowe latarnie uzupełnią także te, które są na ul. Sadowej – w tym miejscu stanie 11 latarń. Całość ma być gotowa w połowie września. To ważne, bo zbliżająca się wówczas jesień oznacza coraz krótsze dni i niesprzyjającą pogodę. Nowe lampy polepszą widoczność, a tym samym zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

W tych trzech lokalizacjach staną w sumie 53 słupy. Ich łączna wartość to ponad 310 tys. zł. Nowe latarnie mają oprawy ledowe. To ekologiczne rozwiązanie – dają mocne światło, jednocześnie pobierając niewiele energii. W całym mieście sukcesywnie montowane są właśnie takie lampy. Oświetlają już zarówno parki, jak i ulice – w centrum Stargardu, ale też na obrzeżach.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRekrutacja do Leśnej Polany
Następny artykułPlenerowa siłownia przed budynkiem ZS nr 5 pomoże uczniom odzyskać siły i energię


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj