Plenerowa siłownia przed budynkiem ZS nr 5 pomoże uczniom odzyskać siły i energię

0

Uczniowie stargardzkiego Zespołu Szkół nr 5 na os. Lotnisko będą mogli zadbać o swoją kondycję i sprawność fizyczną dzięki plenerowej siłowni, której urządzenia zainstalowano przed siedzibą szkoły.

To wspólne przedsięwzięcie dyrekcji i kadry ZS nr 5. Na zakup i montaż urządzeń siłowni placówka otrzymała dofinansowanie z Fundacji PGE, aktywnie wspierającej przedsięwzięcia związane z promowaniem aktywnego trybu życia.

Odzyskanie sił i energii, szczególnie po tygodniach zamknięcia i zdalnej nauki w warunkach stanu epidemii, będzie teraz znacznie  łatwiejsze dla uczniów Zespołu Szkół nr 5.

Dzięki finansowemu wsparciu, jakiego udzieliła Fundacja PGE, zakupiono sprzęt o wartości 30 tys. zł, który zainstalowano już przed budynkiem szkoły. Fundacja przekazała szkole 20 tys. zł, resztę kosztów pokrył Powiat Stargardzki w ramach wkładu własnego.

Nowe urządzenia wzbogaciły przede wszystkim ofertę zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, same zaś ćwiczenia na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają zarówno na poprawę kondycji fizycznej, jak i psychicznego samopoczucia uczniów.

Korzystający z plenerowej siłowni będą mogli spróbować swych sił m.in. na urządzeniach takich jak ‘jeździec’ i ‘narciarz’. Służą one wzmocnieniu mięśni ramion, klatki piersiowej i nóg, poprawiając przy okazji wydolność układu krążenia. Z kolei kondycję mięśni klatki piersiowej, nóg  i pleców poprawią urządzenia typu ‘wyciskanie, siedząc’ oraz ‘wyciąg górny’. Do dyspozycji będą także pod chmurką: ‘wahadło z podciągiem nóg’ oraz ‘biegacz’, ‘prasa nożna’, a także ‘twister’ i ‘orbitrek’ – te ostatnie przeznaczone do ćwiczeń poprawiających wydolność oddechową.

Cały zestaw urządzeń, które składają się na plenerową siłownię, gwarantuje pełny cykl zajęć – zarówno grupowych, jak również indywidualnych dla wszystkich zainteresowanych utrzymaniem i poprawą swojej kondycji. Co ważne – zróżnicowane urządzenia do treningu pozwalają na aktywność fizyczną osobom o różnym poziomie sprawności.

Sprzyjająca aura sprawi, że zainstalowane urządzenia przetestują pierwsi chętni. Zarówno dyrekcja ZS nr 5, jak i Powiat Stargardzki wyrażają podziękowanie Fundacji PGE za finansowe zaangażowanie w realizację projektu, który zapewni świeżą porcję zdrowej energii wielu korzystającym z przyszkolnej siłowni.

(r)

fot.: ZS nr 5, Bożena Kuszela

Poprzedni artykułBędzie jaśniej w mieście – przybędzie ponad 50 lamp  
Następny artykułSOK. Na Dzień Jazzu – saksofonista Krzysztof Kuśmierek. „Poszukuję równowagi między prostotą a wirtuozerią”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj