Stargard 1-3 maja 2021

0

Przed nami długi majowy weekend. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza w sobotę (1.05.) o 10:00 do uczestnictwa w grze miejskiej „Stargard 3-maj się!” – więcej pod tym linkiem. 2.05. (niedziela) obchodzić będziemy Dzień Flagi. 3.05. (poniedziałek) uczcimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podczas gry miejskiej (1.05.) każda z plenerowych misji będzie punktowana. Po zakończeniu gry koniecznie trzeba przesłać wyniki – mailem. MAH przygotował nagrody dla zwycięzców. To oprawione plakaty, vouchery do escape roomu w Bastei, książki, a także sportowe gadżety. Wszyscy uczestnicy dostaną też pamiątkowe magnesy. Już dzisiaj warto zaplanować ten nietypowy spacer po mieście.

W Dniu Flagi (2.05.) każdy może wywiesić biało-czerwoną flagę w oknach domów, na balkonach, tarasach i samochodach. Flagi pojawią się także w całym Stargardzie – m.in. na latarniach i budynkach miejskich jednostek.

Najważniejszym dniem będzie 3 maja – 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na trwającą pandemię wiele wydarzeń zostało odwołanych, mimo to ważne jest, by pamiętać o tym święcie. Prezydent Rafał Zając wraz z zastępcą Ewą Sową i współpracownikami w imieniu wszystkich mieszkańców złożą kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie – Ojczyźnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości. O 11:00 w kolegiacie rozpocznie się tradycyjna msza św. w intencji Ojczyzny.

Monika Ogiewa-Sejnota z MAH przygotowała informację o pierwszej polskiej konstytucji. Można ją przeczytać poniżej.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSOK. Na Dzień Jazzu – saksofonista Krzysztof Kuśmierek. „Poszukuję równowagi między prostotą a wirtuozerią”
Następny artykułStargardzkie TBS drugie w Polsce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj