Stargardzkie TBS drugie w Polsce

0

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2021 r. Miejska spółka awansowała – w ubiegłorocznym zestawieniu uplasowała się na III pozycji.

Ranking stworzyli specjaliści i dziennikarze ze „Strefy Gospodarki”, która jest dodatkiem tematycznym do „Dziennika Gazety Prawnej”.

STBS znalazło się na II miejscu wraz z Towarzystwami z Torunia i Gdańska. Naszą spółkę wyprzedził tylko wrocławski TBS.

Warto podkreślić, że na dalszych pozycjach – niż Stargard – znalazły się tak duże miasta jak Katowice, Poznań i Opole.

Eksperci docenili STBS za wszechstronność i szeroki zakres działań. Spółka buduje nie tylko mieszkania, ale też obiekty użyteczności publicznej – np. Stargardzkie Centrum Nauki. Zarządza ponad 620 budynkami w całym mieście. Tylko w ubiegłym roku remonty w zasobie STBS pochłonęły prawie 11 mln zł.

Spółka skutecznie pozyskuje dofinansowania z zewnętrznych źródeł. To zarówno dotacje unijne, jak i pożyczki na korzystnych warunkach. Dzięki takiemu wsparciu powstaje m.in. wspomniane SCN i remontowane są kolejne kamienice. Od wielu lat STBS realizuje doceniane w całej Polsce mieszkalnictwo wspomagane. To lokale dla stargardzian o szczególnych potrzebach – seniorów, osób z niepełnosprawnościami, osób wychodzących z bezdomności i opuszczających pieczę zastępczą. Dzięki temu, że mieszkają w takich lokalach, mają szansę na normalne życie w dobrych warunkach.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. STBS

Poprzedni artykułStargard 1-3 maja 2021
Następny artykułBieg Forsycji – zapisy z limitem osób


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj