W Stargardzie o 11 klonów więcej, część – adoptowanych

0

W niedzielne deszczowe przedpołudnie, 2 maja, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 przeprowadzili drugi etap nasadzeń drzew przy ul. Armii Krajowej w Stargardzie.

Pogoda sprawiła, że do akcji – w ramach kontraktu obywatelskiego, zainaugurowanej dwa tygodnie temu – w niedzielę przystąpiło tylko kilka osób. Mimo to udało się posadzić zaplanowane 11 drzewek. W sumie ulica wzbogaciła się już o 13 klonów (2 posadzone były wcześniej) zakupionych przez członków stowarzyszenia i mieszkańców miasta.

Podczas nasadzeń członkom ruchu Polska 2050 towarzyszyły, w imieniu prezydenta miasta, Katarzyna Rybaczuk (dyrektor ZUK w Stargardzie) i Arleta Majewska (dyrektor Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Stargardzie).

Mieczysław Skawiński, jeden z sygnatariuszy kontraktu obywatelskiego w imieniu Polska 2050, podziękował obu paniom za wsparcie merytoryczne i wiele cennych uwag, które bardzo pomogły w prawidłowym zaplanowaniu i wykonaniu nasadzeń.

Większość drzew posadzonych w niedzielę było adoptowanych, czyli ufundowanych przez mieszkańców lub sympatyków Stargardu. Jedno z drzew dostało nawet swoje imię – #KlonGrzegorz. To może być sygnał, aby nazwać także pozostałe klony.

– Dzisiejsza akcja, to nie koniec naszej pracy przy ul. Armii Krajowej. Zostało jeszcze ok. 10 miejsc, które czekają na zadrzewienie, więc zapraszamy stargardzian do nasadzeń. My przez najbliższe 3 lata, zgodnie z kontraktem, będziemy otaczać opieką drzewa – zarówno te posadzone dziś, jak i te, które jeszcze tutaj zasadzimy” – mówił Robert Ilnicki, jeden z liderów powiatu stargardzkiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję i ufundować kolejne drzewa, proszone są o kontakt przez mail: [email protected] lub bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za realizację kontraktu obywatelskiego.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Ciułają po punkcie
Następny artykułZmieniony termin ArtFestiwalu Stargard 2021 – z maja na czerwiec


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj