Uciec przed koronawirusem. Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w SCK [aktualizacja]

0

Na razie – za względu na ograniczenia dostaw szczepionek – będzie mogło się tam zaszczepić 200 osób dziennie. Docelowo ma być ich 500.

Stargardzki PSP został otwarty dzisiaj z udziałem m.in. posła Michała Jacha, wojewody Zbigniewa Boguckiego, prezydenta Rafała Zająca i starosty Iwony Wiśniewskiej.

Od teraz stargardzianie mogą się zaszczepić bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Nie muszą też jechać do Szczecina lub innych miejscowości. Cały czas działa rejestracja do punktu w SCK.

To trzeci – po koszalińskim i szczecińskim – taki punkt w województwie.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego punktu. Stargard dołączył do tych najważniejszych miast w Polsce, gdzie te punkty są. Dzięki nim będzie mogło się zaszczepić dwa razy więcej osób – mówił poseł.

– Przyspieszamy, czego dowodem ten punkt, mimo że hamulcowym są firmy, które nie wywiązują się z dostaw szczepionek. A od tego zależy zwycięstwo nad Covidem – podkreślił wojewoda. – Dziękuję prezydentowi i staroście za podjęcie tego organizacyjnego wyzwania – dla mieszkańców całego powiatu i wszystkich, którzy się zgłoszą. To jedno z 27 miejsc współtworzonych z samorządami w regionie. Na razie wykonywać się tu będzie około 200 szczepień dziennie AstraZeneką. Później będą inne szczepionki, żeby każdy zaszczepił się tak, jak chce.

Zbigniew Bogucki poinformował, że on sam przyjął już jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

– Kiedy tylko pojawiła się możliwość zorganizowania w Stargardzie Punktu Szczepień Powszechnych, nie wahaliśmy się ani przez chwilę. Punkt powstał – jesteśmy gotowi. Problemem zasadniczym jest dostęp do szczepionek. Zależy nam, żeby był dla stargardzian i mieszkańców powiatu jak najbardziej dogodny. Mam nadzieję, że z czasem liczba podawanych dawek w SCK osiągnie limit 500 dawek dziennie – mówił prezydent.

Starosta dodała: – Przyznam szczerze, że aż 50 osób musiało zasilić ten punkt – i tyle odpowiedziało ze szpitala na apel w tej sprawie. Cieszę się, że już trwają tu szczepienia. To droga do normalności. Zapraszam do skorzystania z tej oferty.

Działalność Punktu Szczepień Powszechnych w Stargardzie wspierają: SPWZOZ, SCK, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Straż Pożarna, 12. Brygada Zmechanizowana – w tym 2. Stargardzki Batalion Saperów, Straż Miejska.

Dzisiaj ruszyły też PSP w: Świeszynie, Świnoujściu, Karlinie, Kołobrzegu i Człopie.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Aktualizacja:

Jak informuje SPWZOZ na swoim FB, dziś (5.05.) zaplanowano podanie 330 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 mieszkańcom naszego powiatu, którzy wcześniej zarejestrowali się poprzez rejestrację ogólnodostępną. Do końca tego tygodnia zaplanowane jest podanie blisko 1000 dawek szczepionki.

Poprzedni artykułMatura 2021. Czas na trzymanie kciuków
Następny artykułDwie fontanny już działają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj