Jak się zapisać na szczepienie w SCK?

0

Od wczoraj w Stargardzie działa Punkt Szczepień Powszechnych. Prowadzi go – w Stargardzkim Centrum Kultury – nasz szpital. Aby zapisać się na szczepienie, mamy trzy możliwości:

– zadzwonić na bezpłatną infolinię – tel. 989 lub pod nr 880 333 333 – i jako wybrane przez siebie miejsce wskazać Punkt Szczepień Powszechnych – Stargardzkie Centrum Kultury (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, Stargard),

– wysłać SMS o treści SzczepimySie pod nr 664 908 556 lub 880 333 333,

– zadzwonić bezpośrednio do PSzP – tel. 667 627 600 lub 667 627 598.

Po zapisaniu się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia warto jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny tu: https://www.stargard.pl/aktualnosci/ruszyly-szczepienia-w-sck. Można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK, Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i Rynek Staromiejski 1) oraz w Starostwie Powiatowym (ul. Skarbowa 1). Wypełnienie kwestionariusza w domu skraca czas pobytu w punkcie i usprawnia załatwienie formalności.

W dniu szczepienia trzeba:

– odżywiać się dokładnie tak samo jak co dzień,

– przyjmować te same lekarstwa,

– „na górę” ubrać to, co pozwoli łatwo i szybko odsłonić ramię.

Koniecznie należy zabrać:

– dowód osobisty,

– swoją dokumentację medyczną,

– listę zażywanych leków,

– okulary (jeśli są potrzebne).

Na szczepienie trzeba przyjść punktualnie. Najlepiej maksymalnie 15 minut przed wyznaczoną godziną. Nie należy zajmować kolejki wcześniej, bo dezorganizuje to pracę punktu, ale też zwiększa ryzyko zarażenia się koronawirusem bezpośrednio przed szczepieniem.

Jeśli ktoś nie może przyjść na ustalony termin, powinien jak najszybciej zadzwonić bezpośrednio do PSzP – tel. 667 627 600 lub 667 627 598. Warto pamiętać, że złe samopoczucie lub lekkie objawy infekcji nie zawsze są przeciwwskazaniem do szczepienia. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz.

Punkt w Stargardzie jest zorganizowany tak, aby każdy pacjent mógł po szczepieniu odczekać około 15 minut. W tym czasie będzie obserwowany przez profesjonalnie przygotowaną kadrę. Na ewentualne pytania i wątpliwości odpowiedzi zostaną udzielone na etapie kwalifikacji do szczepienia.

Bezpłatne miejsca parkingowe dla osób szczepiących się zostały wyznaczone na dawnej pętli autobusowej przy pl. Wolności (przed głównym wejściem do SCK). Aby dostać się do punktu, trzeba wejść do budynku od strony ul. Wojska Polskiego – naprzeciwko sądu. PSzP jest pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułMali Artyści i Kita Uckersternchen działają online
Następny artykułŁączy nas pamięć – o powstańcach z getta warszawskiego i stargardzkich Żydach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj