Mali Artyści i Kita Uckersternchen działają online

0

Przedszkole Miejskie nr 2 „Mali Artyści” już 5 lat współpracuje z niemieckim przedszkolem. W tym czasie zrealizowano wiele ciekawych działań dla dzieci. Pandemia koronawirusa uniemożliwia bezpośrednie spotkania, ale więzi są podtrzymywane online.

PM nr 2 współdziała ze stowarzyszeniem IG Frauen und Familien e.V Prenzlau, które prowadzi przedszkole „Kita Uckersternchen”. To właśnie ta placówka jest partnerem do realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć Małymi Artystami. Przez lata współpraca umacniała się. Odbywały się wymiany transgraniczne zarówno dla dzieci, jak i opiekunów obu placówek. Z wypracowanych pomysłów korzystają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Pandemia koronawirusa już od ponad roku nie pozwala na organizacje swobodnych, osobistych spotkań między partnerami. Jednak obu stronom zależy na podtrzymaniu więzi i dobrych relacji, dlatego zdecydowano się na spotkania online. To wymagało wzmocnienia kompetencji cyfrowych.

– Nasz wspólny projekt umożliwił podtrzymanie dotychczasowej współpracy oraz opracowanie dobrych praktyk w celu ograniczenia następstw pandemii w rejonie transgranicznym. Jego celem było zrekompensowanie braku osobistych kontaktów polsko-niemieckich, wspólne rozwijanie innowacyjnych pomysłów edukacji przedszkolnej oraz ich wdrażanie w przestrzeni cyfrowej – mówi Dorota Strońska, dyrektor PM nr 2.

Działania online nie zastąpią bezpośredniego kontaktu na żywo. Mimo to oba przedszkola zdobyły nowe kompetencje cyfrowe, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Dzięki internetowi dzieci miały możliwość nauki i zabawy ze swoimi niemieckimi rówieśnikami, co przysporzyło im wiele radości.

Projekt „Partnerska edukacja online w ramach współpracy polsko-niemieckiej Przedszkola Miejskiego nr 2 „Mali Artyści” z Przedszkolem Uckersternchen – IG Frauen und Familien Prenzlau e.V.” został dofinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

(r)

fot. Przedszkole Miejskie nr 2 „Mali Artyści”

Poprzedni artykułWciąż trwają zapisy do 5. Biegu Forsycji
Następny artykułJak się zapisać na szczepienie w SCK?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj