Wciąż trwają zapisy do 5. Biegu Forsycji

0

Bieg ten, zaplanowany na środę 12 maja, organizowany jest w ramach Dnia Pionierów Stargardu, dlatego też obecne w nim będą dodatkowe akcenty edukacyjno-kulturalne.

Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia z powodu pandemii, tegoroczna rywalizacja sportowa została przeniesiona z parku Chrobrego na teren Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej. Biorąc pod uwagę ograniczenia w liczbie osób korzystających z obiektu sportowego, bieg zostanie przeprowadzony w falach po 50 osób. Start każdej grupy o pełnej godzinie (17.00, 18.00, 19.00). Zawodnicy, zapisując się elektronicznie, sami wybierają falę, w której chcą wystartować. Wcześniej (16.00, 16.30) zaplanowano też dwa biegi dziecięce, w dwóch kategoriach wiekowych.

Zmagania odbędą się na terenie trawiastym stadionu, na dystansie 5 km. Biegaczom towarzyszyć będą kijkarze, których spore grono już zapisało się do rywalizacji. Dla najlepszych kobiet i mężczyzn w obu kategoriach przewidziano nagrody. Ponadto każdy startujący otrzyma okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal.

Bieg to jeden z trzech elementów rywalizacji na stadionie. W tym roku „Forsycja” ma wymiar pionierskiego triathlonu. Po zakończonym biegu, uczestnicy wezmą też udział w quizie dotyczącym Stargardu (z upominkami do zdobycia), a także zagłosują na najlepsze zdjęcia w konkursie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz aktualna lista uczestników znajdują się na stronie www.aktywnystargard.pl Szczegółowe informacje także na stronie: www.osir.stargard.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: 5. Bieg Forsycji.

(r)

Poprzedni artykułDwie fontanny już działają
Następny artykułMali Artyści i Kita Uckersternchen działają online


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj