Nowości na placach zabaw

0

Trampoliny, nowe zestawy zabawowe, sprzęty do ćwiczeń i miejsca do wypoczynku – z tego wszystkiego już niedługo skorzystają stargardzianie w każdym wieku. Jak informuje magistrat, trwają prace na kilku placach zabaw w różnych częściach miasta. W planach są też kolejne inwestycje.

Montowane są trampoliny całoroczne, które uzupełnią plac zabaw w parku Chrobrego. Niedługo pojawi się tam poliuretanowa nawierzchnia. Do dyspozycji dzieci będzie tradycyjna kwadratowa trampolina i elementy w kształcie plastra miodu. Najmłodsi stargardzianie poskaczą tam już pod koniec maja.

Trwa także rozbudowa placu zabaw na os. Pyrzyckim. Dzieci zyskają nowe sprzęty, a dorośli – tzw. zielone miejsca wypoczynku. Plac przy ul. Armii Krajowej uzupełnią też chodniki z kostki i ogrodzenie. Całość powinna być gotowa na koniec tego miesiąca. Zupełnie nowy plac zabaw powstaje z kolei między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Będzie tam również siłownia plenerowa.

Na ten rok miasto zaplanowało też następne inwestycje. To m.in. budowa pierwszego w Stargardzie bike parku – czyli miejsca do jazdy i ćwiczeń na rowerze. To także nowe boisko do minikoszykówki oraz urządzenia do ćwiczeń przy Szkole Podstawowej nr 5, które uzupełnią istniejące tam boiska i plac zabaw.

Wszystkie projekty zostały wybrane przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargardzcy policjanci i strażacy oddali hołd śp. asp. Michałowi Kędzierskiemu
Następny artykułObwodnica Stargardu w ciągu DK nr 20. Konsultacje kilku wariantów przebiegu drogi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj