Obwodnica Stargardu w ciągu DK nr 20. Konsultacje kilku wariantów przebiegu drogi

0

Na zlecenie szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, opracowaniem Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego dla planowanej budowy obwodnicy Stargardu, na odcinku krajowej „20”, zajmie się firma Lafrentz Polska Sp. z o.o. w Poznaniu. Wykonawca zamierza przedstawić mieszkańcom kilka wariantów projektowanej trasy.

Tym samym wybrana przez GDDKiA firma rozpoczyna prace – w ramach etapu przygotowawczego inwestycji, których celem jest budowa obwodnicy Stargardu w ciągu drogi krajowej nr 20. Na tym etapie prace projektowe skupią się na wyznaczeniu nowej trasy odcinka DK 20 omijającego Stargard, dzięki czemu wyprowadzony stąd będzie ruch tranzytowy w kierunku Trójmiasta.

Wstępnie zaplanowano, że odcinek obwodnicy drogi krajowej nr 20 rozpocznie swój bieg po stronie zachodniej Stargardu, włączając się do węzła Stargard- Wschód drogi S10.

Wykonawca tych prac, chcąc dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu z informacją o inwestycji, utworzył stronę internetową:

http://www.obwodnicastargardu.lafrentz.pl

Można pobrać z niej ankietę, za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu, firmy oraz instytucje będą mogły wypowiedzieć się na temat zaprezentowanych wariantów planowanego przebiegu drogi.

Druk ankiety do pobrania również tutaj:

http://obwodnicastargardu.lafrentz.pl/files/ankieta.pdf

Zgodnie z przyjętym harmonogramem robót, 28 października 2020 r. zawarta została umowa na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Przyjęto, że w I kwartale 2022 r. będzie złożony wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej z wybranym już wariantem przebiegu obwodnicy. Na 2024 r. przewidziano zakończenie prac nad studium.

Rok później mają rozpocząć się prace nad sporządzeniem projektu budowlanego, zwieńczone złożeniem wniosku o decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID). Planowane rozpoczęcie robót budowlanych zostało wyznaczone na 2026. Obwodnica Stargardu krajowej „20” ma być gotowa w 2028 r.

(r), mapa – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułNowości na placach zabaw
Następny artykułKrzyż „Solidarności” w Lipniku. Upamiętnia miejsce, gdzie kiedyś stał poniemiecki kościółek  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj