Mamy medalistki w karate shotokan – od złota do brązu

0

Udał się występ młodych stargardzianek w Mistrzostwach Polski Młodzików, Kadetów, Juniorów w Karate Shotokan, które odbyły się w miniony weekend, w naszym mieście.

Julia Pakuła obroniła tytuł Mistrzyni Polski w kumite juniorek. Z kolei Emilia Momot stanęła na 2. stopniu podium w kumite indywidualne młodziczek i zajęła 3. miejsce w kata indywidualne kadetek. Julia i Emilia są stypendystkami prezydenta Stargardu.

W mistrzostwach świetnie spisała się także Klaudia Jermalonek, która zdobyła brązowy medal w kumite indywidulane młodziczek. Nasze zawodniczki stanęły również do rywalizacji drużynowej. Emilia Momot, Klaudia Jermalonek i Karolina Michalak mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami – złotym medalem w konkurencji drużynowej młodziczek i 3. miejscem w kata drużynowe kadetek.

Do Stargardu na Mistrzostwa Polski przyjechali czołowi zawodnicy z całego kraju. W sumie w 6 konkurencjach kata i 6 konkurencjach kumite wzięło udział 137 osób. Dodatkowo 17 ekip walczyło w rywalizacji drużynowej. Już za kilka dni nasze zawodniczki powalczą w Łodzi o kwalifikacje do czerwcowych Mistrzostw Polski w Karate Olimpijskim.

(r)

fot.: – źródła: Artur Momot, https://www.facebook.com/Shobu-Kan-Stargard-604066389604554/

Poprzedni artykułNarodowy Dzień Zwycięstwa. W trakcie wojny poległ lub został zamordowany co szósty obywatel Polski
Następny artykułPolicja szuka świadków wypadku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj