Horror przy Kościuszki

3

To była mrożąca krew w żyłach sytuacja. Wczoraj po południu na dachu jednego z budynków przy ul. Kościuszki pojawił się mężczyzna. Biegał po nim i skakał. Niestety, w pewnym momencie ześlizgnął się i spadł na chodnik.

Zanim doszło do upadku, na miejscu były już wszystkie służby ratunkowe. Część ul. Kościuszki została zamknięta dla ruchu.

– Około 20 policjantów zabezpieczało teren przy tym budynku. Byli stargardzcy negocjatorzy. Policja ustala okoliczności zdarzenia – mówi podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

Teren zabezpieczały też dwa zastępy straży pożarnej. Przy jednym z wozów stała przyczepka ze złożonym skokochronem. Nie został użyty.

– Odstąpiono od rozłożenia skokochronu, bo nie było warunków do tego. Na dodatek mężczyzna cały czas się przemieszczał – informuje mł. kpt. inż. Rafał Matysik z KP PSP w Stargardzie.

Wokół zamkniętego terenu zebrali się ludzie. Świadkowie słyszeli jak żona i córka namawiali mężczyznę do zejścia z dachu. Bezskutecznie. Równie bezskuteczne były prośby negocjatorów w mundurze i w cywilu.

Po tym, jak mężczyzna spadł, będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego natychmiast podjął czynności ratunkowe.

Wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna wylądowała na boisku przy Szkole Podstawowej nr. 7 Mężczyzna żył, gdy ratownicy transportowali go do śmigłowca.

Bożena Kuszela

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułSprawdź, czy masz osteoporozę
Następny artykułBłękitni Stargard. Byli na dnie, ale odbili się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

3 KOMENTARZE

  1. A tak przepraszam: za czyje pieniądze ten cyrk? Czy służby nie mają co robić? Czy ten ……….. będzie teraz leczony za moje pieniądze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj