Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Podziw i szacunek za służbę i odwagę  

0

Dzisiaj pielęgniarki i położne obchodzą swoje święto. W dobie pandemii ich praca nabrała zupełnie innego wymiaru. Od blisko roku jesteśmy świadkami bohaterstwa kadry pielęgniarskiej, której trud i zaangażowanie w walce o każdego człowieka przywraca nadzieję, stanowi też wsparcie dla chorych oraz ich rodzin.

Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska złożyła życzenia pielęgniarkom i położnym szybkiego powrotu do normalności po wielomiesięcznej, wyczerpującej walce z pandemią, której koszt – w wymiarze fizycznym i psychicznym – odczuwany będzie bardzo długo. Starosta podkreśliła też, że czas pandemii ukazał w pełnym świetle wymiar pracy i służby kadry pielęgniarskiej, funkcjonującej do niedawna jakby w cieniu publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Szpital w Stargardzie zatrudnia obecnie 192 pielęgniarki, jednego pielęgniarza oraz 31 położnych. Dodatkowo w dolickim DPS pracuje 5 pielęgniarek wraz z dyrektor placówki, która również zapewnia pomoc i wsparcie, mając uprawnienia do wykonywania zawodu pielęgniarki.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułŁączy nas pamięć. W żonkilowym ogrodzie wybrzmiało: Nie można zapomnieć o stargardzkich Żydach
Następny artykułSprawdź, czy masz osteoporozę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj