Regionalne Centrum Kryzysowe już działa. Dla tych, co mają poczucie sytuacji bez wyjścia

0

To projekt realizowany przez Powiat Stargardzki, którego celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki osobom i rodzinom, borykającym się z trudną sytuacją życiową.

Punkt RCK świadczy różnorodne formy wsparcia  w dawnej siedzibie stargardzkiej „budowlanki” przy ul. Składowej 2a w budynku B – wejście od strony ZUS.

Zatrudnieni tu psycholodzy i terapeuci służą poradą w zakresie wczesnej interwencji psychologicznej dla osób zmagających się z kryzysem psychicznym, lub doświadczających  w swoim życiu sytuacji kryzysowych. Wsparcie świadczone jest w formie stacjonarnej. Obok pomocy psychologiczno- terapeutycznej można również zasięgnąć porady pedagoga, pracownika socjalnego oraz specjalisty w zakresie interwencji kryzysowej.

Regionalne Centrum Kryzysowe zapowiada, że niebawem ruszy także Zespół Mobilny ze specjalistami, którzy spotykać się będą z osobami potrzebującymi wsparcia w miejscu ich zamieszkania na terenie powiatu. W ramach działalności RCK przewidziano również konsultacje m.in. z udziałem prawnika i doradcy zawodowego.

W dalszej perspektywie pracownicy centrum zajmą się – razem z organizacjami pozarządowymi zaangażowanymi w realizację projektu – organizowaniem klubów samopomocy i warsztatów.

Punkt RCK  przy ul. Składowej będzie też organizować szkolenia dla pracowników instytucji działających na rzecz osób w kryzysie: ośrodków pomocy społecznej, jednostek służby zdrowia, placówek oświatowych oraz wolontariuszy stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego.

Już po formalnym rozpoczęciu działalności, pracownicy RCK czekają więc na sygnały ze strony mieszkańców powiatu, firm czy instytucji w sprawie osób, co do których są uzasadnione podejrzenia, że znajdują się w kryzysie życiowym, pozostając w poczuciu sytuacji bez wyjścia. Zgłoszenia w tych trudnych i delikatnych sprawach można składać osobiście w siedzibie centrum lub telefonicznie pod nr.: 531 248 692 lub 531 248 496 albo mailowo http://[email protected]  – codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00.- 20.00.

Powołując Regionalne Centrum  Kryzysowe, Powiat Stargardzki zyskał nowe narzędzie pomocne w walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym rodzin oraz innych grup społecznych, wymagających wsparcia.

Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie utworzono w ramach projektu partnerskiego, którego liderem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Przedsięwzięcie realizowane będzie wraz z innymi powiatami w całym regionie dzięki unijnemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach RPO WZ 2014-2020.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułTydzień Bibliotek 2021 wciąż trwa
Następny artykułPomagamy Hani


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj