5. Bieg Forsycji. Biegło lub szło z kijkami 108 osób

0

Za nami Dzień Pionierów Stargardu na sportowo – towarzyszył mu Bieg Forsycji, w którym wystartowali dzieci i dorośli. Najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy – pamiątkowe medale z forsycjami.

– Biegamy z różnych powodów, a tutaj był jeden szczególny – żeby oddać cześć tym, którzy w trudnych powojennych realiach budowali Stargard na nowo. Gratuluję świetnych wyników i dziękuję, że mimo ograniczeń tak wiele osób wzięło udział w tym wydarzeniu. Życzę wielu sukcesów w kolejnych rywalizacjach i mam nadzieję, że szybko zobaczymy się na starcie – mówił wczoraj prezydent Rafał Zając do zebranych w urzędzie miejskim zwycięzców biegu.

W biegu na 5 km najlepsi byli: Sebastian Łukaszewski (17:58), Piotr Harhaj (20:36) i Adrian Andruszkiewicz (20:37). Wśród pań na tym dystansie najszybsze były: Justyna Hałka (22:15), Magdalena Janczulewicz (25:16) oraz Agnieszka Kubiak-Wójcik (27:21).

W kategorii nordic walking mężczyzn zwyciężyli: Roman Budzowski (34:40), Mirosław Bielański (34:40) i Krzysztof Trojanowski (38:10). Wśród kobiet najlepsze były: Renata Jarczewska (37:50), Grażyna Woźniewska (38:08) oraz Agata Talarek (40:16).

W sumie w 5. Biegu Forsycji udział wzięło 108 osób, z czego 79 pokonało 5 km – 47 biegaczy i 32 kijkarzy. Z kolei 29 najmłodszych sportowców wystartowało na krótszych dystansach – 400 m i 500 m. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

Uczestnicy sportowej zabawy mieli do wykonania jeszcze jedno zadanie. Zagłosowali na najlepsze ujęcia miasta z forsycjami w tle. Konkurs zorganizowało Stargardzkie Centrum Kultury, a zwycięskie fotografie są tu.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPasy w mieście jak nowe
Następny artykułMost w Siekierkach otwarty – od polskiej strony


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj