Stargardzcy finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

0

Mateusz Podolak i Bartosz Kosatka, uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie, zostali finalistami 34. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych podczas finałów OWiUB w Gdańsku 15-17.04.2021 r.

Dzięki temu chłopcy uzyskali indeksy na uczelnie wyższe o kierunkach budowlanych w całej Polsce. Mateusz i Bartek to dwóch z trzech uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas etapu okręgowego Olimpiady. Opiekunką chłopców jest Magdalena Wojtaszak-Kasza.

Przypomnijmy, że 6 marca 2021 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXIV OWiUB na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 21 uczniów z 5 szkół budowlanych. Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu.

Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska. Olimpiada ta organizowana jest nieprzerwanie od 1987 r. Trzech najwyżej uplasowanych uczniów reprezentuje okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy walczą o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

(r)

Poprzedni artykułDzień Pionierów Stargardu. Poznać i szanować nasze korzenie
Następny artykułMAH zaprasza nocą, aby zobaczyć pobite gary i nie tylko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj