Błękitni Stargard. Pokonali Znicz Pruszków, bohaterem Damian Niedojad

0

Podopieczni Adama Topolskiego wygrali wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Pruszków 2:0, które w perspektywie walki o utrzymanie może być kluczowe.

Znicz Pruszków – Błękitni Stargard 0:2 (0:1)

Bramki: 45, 89. min. Niedojad

Znicz: Misztal – Bochenek, Wichtowski, Pomorski, Grudziński, Tabara, Kaliniec, Hrnčiar (80. min. Grabowski), Machalski, Boyanga (65. min. Garbrych), Firlej

Błękitni: Weinzettel – Theus, Kujawa, Mruk, Sitkowski, Bochnak, Krawczun, Polkowski, Cywiński (65. min. Karmański), Starzycki (69. min. Kwiatkowski), Niedojad

Po zaległym meczu z 28. kolejki, w którym Błękitni zremisowali bezbramkowo z GKS Katowice, stargardzianie odbili się od dna i ponownie wskoczyli nad strefę spadkową. Przed sobą mieli jednak wyjazdowy pojedynek z – również walczącym o utrzymanie – Zniczem Pruszków. Bohaterem spotkania w barwach biało-niebieskich okazał się Damian Niedojad, który najpierw dał prowadzenie swojemu zespołowi tuż przed zejściem do szatni, a następnie ustalił końcowy wynik w przedostatniej minucie drugiej połowy.

Tym sposobem Błękitni przełamali się, wygrywając po siedmiu meczach przeplatanych remisami i porażkami.

Mimo tej wygranej sytuacja w tabeli nie uległa zbytniej zmianie, bowiem komplet punktów zainkasowały również Lech II Poznań (wygrana z KKS Kalisz 2:0) i Olimpia Grudziądz (wygrana ze Skrą Częstochowa 2:0). Remis natomiast zanotowała Bytovia Bytów w wyjazdowym pojedynku z Sokołem Ostróda (1:1).

Po 33. kolejce sytuacja w II lidze w odniesieniu do biało-niebieskich wygląda następująco: Błękitni zajmują 15. miejsce z dorobkiem 33 punktów. Tyle samo oczek ma Znicz Pruszków, który jest pozycję wyżej i Lech II Poznań, który jest na miejscu 16.

W strefie spadkowej są: Olimpia Grudziądz (32 pkt), Bytovia Bytów (30 pkt) oraz Olimpia Elbląg (29 pkt).

Zespoły różni jednak ilość rozegranych spotkań, co nieco komplikuje sprawę.