Twórcza resocjalizacja na słodko

0

Skazani – słuchacze kursów cukierniczych w Centrum Kształcenia  Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Stargardzie – podjęli słodkie wyzwanie: przygotowali smaczne i apetyczne desery na konkurs o miano najlepszego cukiernika Centrum Kształcenia Ustawicznego. Rywalizacja przebiegała pod hasłem ,,Mój ulubiony deser”.

– Celem konkursu było promowanie sztuki kulinarnej, rozwijanie u słuchaczy potrzeby osiągania sukcesów, zainteresowań kulinarnych i cukierniczych oraz wykazanie się znajomością przygotowania ciast i deserów. Konkurs obejmował zarówno część teoretyczną (test wiadomości), jak i praktyczną – mówi mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Desery oceniali: dyrekcja Zakładu Karnego, kierownik Działu Penitencjarnego oraz nauczyciele.

Pierwsze miejsce jednogłośnie zajął słuchacz, który przygotował suflet z nadzieniem z białej czekolady, polany sosem malinowym, ozdobiony różami z truskawek. Drugie miejsce – wykonawca ciasta ucieranego z truskawkami i dżemem truskawkowym. Na trzecim miejscu – słuchacz, który przygotował szarlotkę z bitą śmietaną i polewą czekoladową. Były również wyróżnienia za deser zgalaretką i serkiem mascarpone oraz galaretkę z owocami i bitą śmietaną, a także serniki na zimno z owocami oraz biszkopt z truskawkami i galaretką.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek rzeczowy. Wyróżnieni zaś książki oraz symboliczne nagrody rzeczowe z możliwością ich realizacji w kantynie jednostki.

Przygotowaniem słuchaczy zajęły się panie prowadzące zajęcia na KKZ cukiernik. Bezpośrednią opiekę nad słuchaczami w trakcie konkursu objęły Danuta Puchniarska i Bożena Szymczyk. Nad organizacją tej słodkiej rywalizacji czuwała Danuta Puchniarska.

Konkurs „Najlepszy w zawodzie… cukiernik” odbywać się będzie cyklicznie, raz w semestrze, obok konkursów „Najlepszy w zawodzie… kucharz” czy „Najlepszy w zawodzie… ślusarz”.

Warto wspomnieć, że w minionej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021) zdawalność w zawodzie kucharz i ślusarz wyniosła 100%.

(r)

Poprzedni artykułZbadaj się za darmo, zrób mammografię
Następny artykułKlub Wojskowy. Wernisaż Aleksandry Cyglickiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj