Przesuną przejście dla pieszych na Wyszyńskiego koło ronda – będzie bliżej Skarbowej

2

Miasto planuje przebudowę przejścia dla pieszych na ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy placu Wolności, włącznie z budową sygnalizacji świetlnej. Będzie ono miało zmienioną lokalizację, która uwzględni jego lepszą widoczność zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Istniejące przejście dla pieszych w ciągu ul. Wyszyńskiego – na wlocie na rondo (plac Wolności), zostanie przesunięte na odległość około 40 m od wlotu na rondo, bliżej ul. Skarbowej. Gdy to nastąpi, obecne przejście przy placu Wolności zostanie zlikwidowane.

– Jest to istotna inwestycja. Mamy szansę pozyskać na nią dofinansowanie – mówił prezydent Rafał Zając podczas minionej sesji rady miejskiej. – Tam w godzinach szczytu jest bardzo duży ruch. Przy dużych potokach pieszych rondo na placu Wolności przestaje funkcjonować jako drożne skrzyżowanie. Przechodzący przez pasy piesi skutecznie zatrzymują na rondzie samochody, uniemożliwiając wjazd w ulicę Wyszyńskiego, jak też poruszanie się w innych układach tego skrzyżowania. Realizacja przejścia głębiej i z sygnalizacją świetlną udrożni komunikację samochodową i zwiększy bezpieczeństwo pieszych.

W budżecie zarezerwowano na to przedsięwzięcie 270 tys. zł.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPolica szuka właściciela kosy spalinowej
Następny artykułAgata Anna Drapała w Bramie Wałowej. „Tworzyć coraz więcej, śmielej i pokazać to światu”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. o problemie pieszych i zmotoryzowanych pisałem już conajmniej10-15 lat temu ale moje uwagi pozostały nawet bez jakiej kolwiek reakcji przez owczesnego Naczelnika Pana Każmierskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj