Stargard – Greifswald. Jest dofinansowanie projektu „Kultura online od nas – dla was”

0

Stargardzkie Centrum Kultury otrzymało pozytywną ocenę kolejnego wniosku o dofinansowanie. W ramach projektu „Kultura online od nas – dla was. Wzmacnianie twórczości artystycznej w okresie pandemii COVID 19 na obszarze transgranicznym” zakupiony będzie nowoczesny sprzęt, instrumenty, a SCK zyska nową stronę internetową. Dotacja na te cele to ponad 40 tys. euro, czyli około 180 tys. zł.

Projekt zakłada współpracę z niemieckim Greifswaldem. W planach jest dzielenie się twórczością artystyczną – głównie online, ale również organizacja wydarzeń na miejscu. Dzięki dofinansowaniu SCK kupi sprzęt niezbędny do nagrywania i transmitowania warsztatów, konferencji i koncertów. To m.in. komputery, kamera, aparat fotograficzny, statywy i lampy oraz serwer z dyskami do przechowywania danych. Będą także nowe instrumenty.

Współpraca w czasie pandemii pozwoli również na zakup dodatkowych środków ochrony – stacji i płynów dezynfekujących, maseczek i rękawiczek. W ramach projektu SCK stworzy też dwujęzyczną stronę internetową, która będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystko odbędzie się jeszcze w tym roku. Wartość całego projektu to przeszło 47 tys. euro, czyli ponad 212 tys. zł.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Paweł Bieg 

Poprzedni artykułAgata Anna Drapała w Bramie Wałowej. „Tworzyć coraz więcej, śmielej i pokazać to światu”
Następny artykułW Szczecinie powstanie ekomural. A może by taki powstał w Stargardzie?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj