PSONI dba o parki

0

Podopieczni stargardzkiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną każdego dnia pracują w miejskich parkach. Dbają o czystość, małą architekturę, a także ścieżki i alejki.

Utrzymanie tych miejsc powierzył stowarzyszeniu Zarząd Usług Komunalnych. Ostatnio, wspierając miasto i doskonaląc swoje umiejętności, skosili trawę w parkach Jagiellońskim, Popiela i Piastowskim. Zrobią to jeszcze w parkach 3. Maja i S. Batorego.

Członkowie PSONI dzięki pracy mogą się rozwijać i zyskać większą samodzielność. Na co dzień zajmują się terenami zielonymi, ale także gotują, prowadzą myjnię samochodową i pralnię dywanów. Organizują też imprezy okolicznościowe. Na facebookowym profilu pokazują swoją pracę. Z ich usług mogą również skorzystać osoby prywatne i firmy.

Stowarzyszenie będzie się opiekować stargardzkimi parkami do 2022 r. Za pracę przez 3 lata otrzyma ponad 450 tys. zł. W zakres obowiązków PSONI wchodzi m.in. odśnieżanie, naprawa ławek i koszy na śmieci, a także dbanie o czystość na alejkach i ścieżkach. Dodatkowo bezpłatnie wspierają miasto w koszeniu trawy.

Stargardzkie parki mają powierzchnię ponad 37 hektarów. Największy teren zielony w mieście to park Chrobrego – ma ponad 10 hektarów. Najmniejszy jest park Piastowski. Nad porządkiem i czystością wszystkich terenów zielonych czuwa ZUK.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. PSONI

Poprzedni artykułW Szczecinie powstanie ekomural. A może by taki powstał w Stargardzie?
Następny artykułLas pachnący miodem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj