Wyremontują kanały bez wykopów

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeprowadzi renowację kanalizacji w ul. W. Broniewskiego, ul. W. Andersa i ul. Szczecińskiej – informuje magistrat. Naprawione i uszczelnione zostaną również studzienki. W sumie w tym roku wyremontowanych zostanie prawie 1,5 km sieci. Łączna wartość tej inwestycji to niemal 1,8 mln zł.

Wszystkie remonty kanałów są wykonywane w tzw. technologii rękawa. To nowoczesna metoda, która nie wymaga wykopu w miejscu prac. Renowacja rękawem wykorzystywana jest tam, gdzie trudno zrobić tradycyjny wykop – m.in. pod budynkami lub drogami. Dzięki temu remontowany odcinek, np. jezdni, nie musi być całkowicie wyłączony z ruchu. Taki rękaw jest wykonany na bazie włókna szklanego nasączonego żywicami utwardzanymi lampami UV.

Tylko w ubiegłym roku spółka wyremontowała 2 km kanałów za ponad 2,9 mln zł. Wtedy również wykorzystano technologię rękawa. Prace prowadzono w ul. B. Krzywoustego, ul. M. Drzymały, ul. Szczecińskiej, ul. Warszawskiej, ul. W. Broniewskiego i na os. Hallera.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułLas pachnący miodem
Następny artykułFeniks Pesta. Medale za medalami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj