Zasłabł człowiek, pomógł defibrylator

0

Podczas pogrzebu na nowym cmentarzu zasłabł jeden z żałobników. Dzięki szybkiej reakcji pozostałych osób udało się przywrócić mu czynności życiowe. – W niesieniu pomocy pomógł automatyczny defibrylator. To jedno z kilkudziesięciu takich urządzeń, które są zlokalizowane w różnych częściach Stargardu – informuje magistrat.

Uczestnicy pogrzebu błyskawicznie zareagowali na zasłabnięcie. AED został ściągnięty ze ściany budynku i uruchomiony. Jednocześnie wezwano karetkę. Zespół pogotowia ratunkowego pojawił się na miejscu w krótkim czasie i udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy. Ważne, że pozostali żałobnicy mieli odpowiednią wiedzę i nie zawahali się skorzystać z AED. To właściwe zachowanie, które naprawdę może uratować życie.

Urządzenia AED są intuicyjne – może ich użyć każdy, nawet osoba nieznająca zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Automatyczny defibrylator wydaje polecenia głosowe i dokładnie instruuje, co należy po kolei zrobić.

W naszym mieście mamy 16 takich urządzeń w ramach Publicznej Sieci Defibrylatorów Zewnętrznych i 7 w autobusach MPK. Dokładną lokalizację najbliższego AED można sprawdzić w bezpłatnej aplikacji Staying Alive. Więcej o defibrylatorach w Stargardzie tutaj.

(r)

fot. MPGK w Stargardzie

Poprzedni artykułMiędzynarodowy sukces młodziutkiej pianistki Marysi Jachury  
Następny artykułPrzy Konopnickiej ładniej – coraz więcej wyremontowanych kamienic


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj