100 grup przedszkolnych i szkolnych nauczy się pierwszej pomocy

0

Kolejny zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019 doczeka się realizacji. Jak informuje magistrat, Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe RescueLAB Stargard poprowadzi szkolenia z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą. Bezcenną wiedzę zyskają dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Już wcześniej stargardzki RescueLAB prowadził takie szkolenie. W 2019 r. uczestniczyło w nim ponad 1200 młodych ludzi. Teraz kolejni mali stargardzianie poznają zasady, dzięki którym zwiększy się ich bezpieczeństwo –  nie tylko podczas letniego wypoczynku nad wodą. Szkolenia rozpoczną się we wrześniu. Wszystko będzie kosztować 47 tys. zł.

W zajęciach weźmie udział 100 grup przedszkolnych i szkolnych. Szkolenia potrwają do 2022 r. Młodzi ludzie będą spotykać się w CES RescueLAB Stargard przy ul. 11 Listopada 6/2. Na miejscu instruktorzy nauczą dzieci zasad pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. uczestnicy zajęć będą mogli poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na nowoczesnych fantomach) i powiedzą, jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

(r)

fot. RescueLAB Stargard/FB

Poprzedni artykułKsiążki, kwiaty i słońce Katalonii
Następny artykuł„Miejmy klasę, posprzątajmy po sobie!”. Nowy konkurs dla mieszkańców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj