Kręcimy dla Stargardu!

0

Startuje rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Jej uczestnicy przez cały czerwiec będą walczyć to miano. Stargard jest w gronie ponad 50 konkurujących ze sobą miast.

To już trzecia edycja tej akcji. Polski. Pierwsze dwie – w 2019 i 2020 roku – wygrała Nowa Sól. Teraz do walki o ten zaszczytny tytuł stanie także nasze miasto. Koordynacją całego przedsięwzięcia zajmuje się OSiR Stargard we współpracy ze środowiskiem sportowym.

Aby liczyć się w walce o najwyższe miejsca, potrzeba zjednoczenia wszystkich mieszkańców miasta i sąsiednich gmin.

– Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i kręcenia dla Stargardu. Przejechane kilometry będą później przeliczane na punkty, według statystyki liczby ludności rywalizujących miast – informuje OSiR.

Oprócz aspektów czysto konkursowych, akcja ma też na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję turystyki rowerowej oraz promocję jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu.

Każdy, kto chce dorzucić swoją cegiełkę, musi pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta (dostępna dla systemów Android i IOS). Po zainstalowaniu, należy wprowadzić podstawowe dane oraz wybrać miasto Stargard jako docelowe, jeśli chodzi o zdobywanie punktów. W dalszej kolejności można również wybrać konkretną grupę, w ramach której chcemy dodatkowo rywalizować lub dopisać się do grupy ogólnej. Potem wystarczy już tylko jeździć z włączoną aplikacją. Według aktualnego przelicznika, aby zdobyć jeden punkt, stargardzianie będą musieli przejechać 67,8 km.

Aplikacja Aktywne Miasta daje wiele możliwości. Poza wskazywaniem czasu, dystansu, tempa i spalonych kalorii, w historii treningów prezentowanych jest dużo więcej statystyk i rekordów. Można też tworzyć gry miejskie, publikować swoje ulubione trasy, podejmować wyzwania oraz zdobywać odznaki i nagrody. Możliwe jest też dodawanie znajomych, co sprawia, że możemy wzajemnie obserwować swoje treningi i przejechane kilometry. Ponadto, oprócz jazdy na rowerze, do wyboru jest kilkanaście innych dyscyplin sportowych. Niewątpliwie jest to jedna z bardziej rozbudowanych, a zarazem bardzo intuicyjnych aplikacji dla osób uprawiających sport.

Kręcenie kilometrów dla Stargardu to jedno. Nie może jednak zabraknąć nagród. OSiR przygotował nagrody dla trzech mężczyzn i trzech kobiet, którzy w czerwcowej rywalizacji zaliczą jak największą liczbę kilometrów. Będą też niespodzianki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Ponadto co tydzień będą rozdawane pakiety z gadżetami dla wybranych użytkowników aplikacji. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma puchar przechodni Rowerowej Stolicy Polski. Jeden ze sponsorów przyzna też nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych dla miast, które zajmą miejsca na podium.

Więcej informacji na stronie www.aktywne.miasta.pl. OSiR zachęca też, aby koniecznie zajrzeć i polubić fanpage www.facebook.com/StargardRowerowaStolicaPolski.

(r)

Poprzedni artykułPrzy Konopnickiej ładniej – coraz więcej wyremontowanych kamienic
Następny artykułZbadaj sobie bezpłatnie wzrok w Opto-Busie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj