Książki, kwiaty i słońce Katalonii

0

W najbliższy piątek i sobotę (28-29.05.) w Stargardzie będzie można przenieść się do Katalonii – w ramach Święta Książek i Kwiatów. Do jego celebrowania zaprasza Stowarzyszenie Omne Verbum we współpracy ze Stargardzkim Centrum Kultury.

Idea tego święta związana jest ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Tego samego dnia obchodzone jest święto patrona Katalonii – św. Jerzego.

Świętowanie rozpocznie się w piątek (28.05.). O 10:00 dzieci wysłuchają w Teatrze Letnim legendy o pogromcy smoka i pogadanki o Katalonii, którą poprowadzi dr Rozalya Sasor. O 16:30 zaplanowane jest sadzenie krzewów róż w kolorach katalońskiej flagi (żółtym i czerwonym) na skwerze przed SCK. Dzień zakończy finisaż wystawy ilustracji Dominiki Wojtylak „Zielnik fantastyczny” do książki katalońskiej autorki Merce Rodoredy – 18:00, Galeria Sala 108 w SCK.

Sobotnie (29.05.) obchody Święta Książek i Kwiatów zaczną się filmem „Spacerkiem po Barcelonie” autorstwa Stowarzyszenia „Przewodnicy bez granic”- o 16:00 w Piwnicy Artystycznej. O 17:15 w tym samym miejscu rozpocznie się spotkanie dyskusyjne z cyklu „W tyglu opinii”. Gościem będzie dr Rozalya Sasor, która opowie o historii, odmienności kulturowej i obyczajowej oraz ideach niepodległościowych Katalonii oraz o hiszpańskim tyglu narodów.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w wydarzeniach, powinien skontaktować się z członkami Stowarzyszenia Omne Verbum. Najwygodniej zrobić to przez facebookowy profil.

(r)

Poprzedni artykułZbadaj sobie bezpłatnie wzrok w Opto-Busie
Następny artykuł100 grup przedszkolnych i szkolnych nauczy się pierwszej pomocy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj