Nowe boisko przy SP nr 4. Jest asfalt, będzie nawierzchnia ze sztucznej trawy

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy całego os. Chopina od wielu lat czekają na nowoczesne boisko do piłki nożnej. Wszystko wskazuje na to, że się w końcu doczekają.

Nowy obiekt uzupełni siłownię plenerową i wielofunkcyjne boisko do siatkówki, koszykówki i tenisa. Kompleks na pewno będzie oblegany, bo w tej okolicy to jedno z nielicznych miejsc do aktywnego wypoczynku.

– Wiem, że to boisko jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców os. Chopina. Zadeklarowałem jego budowę i cieszę się, że zrealizujemy tę inwestycję. Lokalizacja przy szkole powoduje, że skorzystają z niego zarówno dzieci w czasie zajęć, a po zakończeniu lekcji i w dni wolne – również całe rodziny. Duże zainteresowanie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu przez stargardzian pokazuje, że takie miejsca są naprawdę potrzebne – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto liczyło na dofinansowanie tej inwestycji z zewnętrznych źródeł, jednak – mimo składania kolejnych wniosków – bezskutecznie.

Boisko o wymiarach 43 m x 21 m powstanie w miejscu istniejącego asfaltowego placu do gry. Jego nowa nawierzchnia z trawy syntetycznej będzie spełniać wymogi FIFA. Dodatkowo pojawią się tam dwie bramki i piłkochwyty. Całość uzupełni ogrodzenie z siatki, chodnik i stojaki na rowery. Teren zaprojektowano tak, by był dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe boisko będzie do dyspozycji uczniów SP nr 4 i mieszkańców osiedla jeszcze w tym roku. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 885 tys. zł.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. SP nr 4/FB

Poprzedni artykułStraż miejska: Nie wystawiali mandatów za brak noszenia masek – skutecznie pouczali
Następny artykułAndrzej Kowalski w Bramie Wałowej. Pokaże obrazy z lat 2003-2021


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj