Straż miejska: Nie wystawiali mandatów za brak noszenia masek – skutecznie pouczali

1

Rada miejska przyjęła informację Straży Miejskiej w Stargardzie o działaniach podejmowanych w 2020 r. Oprócz realizowania typowych działań, strażnicy mieli też nowe zadania – m.in. pomoc seniorom i osobom przebywającym na kwarantannie.

W ubiegłym roku strażnicy odnotowali ponad 15 tys. zdarzeń – to przeszło 2 tys. mniej niż w 2019 r. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła porządku publicznego i bezpieczeństwa w komunikacji.

– Rok 2020 był specyficzny. Przez kilka miesięcy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa były bardzo rygorystyczne. Wtedy dało się odczuć znacznie mniejszy ruch na mieście. Chociaż działania własne strażników nie odbiegały w tym czasie od normy, to zdecydowanie zmalała liczba zgłoszeń od mieszkańców. W związku z pandemią pojawiły się również zupełnie nowe obowiązki – mówił podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej Wiesław Dubij, komendant SM.

Strażnicy zajmowali się również monitorowaniem ograniczeń m.in. w funkcjonowaniu sklepów, punktów usługowych i komunikacji miejskiej.

– Jeśli chodzi o mandaty za brak noszenia maseczek, to nasi funkcjonariusze nie wystawili żadnego. Skupiliśmy się na pouczaniu i muszę przyznać, że przyniosło to zamierzony skutek – mówił Wiesław Dubij.

Strażnicy rozdawali maski seniorom i zajmowali się dostarczaniem niezbędnych zakupów dla osób starszych i przebywających na kwarantannie.

Straż Miejska w Stargardzie działa na terenie całego miasta. Do każdego z ośmiu rejonów przydzielony jest dwuosobowy patrol. Służba odbywa się w dni powszednie od 7:00 do 22:00. Przez całą dobę najpilniejsze zgłoszenia dotyczące usterek w mieście przyjmuje też dyżurny techniczny miasta – pod nr. tel. 986. W soboty, niedziele i święta porządku pilnuje patrol interwencyjny.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułProporzec korpusu kadetów dla II LO w Stargardzie
Następny artykułNowe boisko przy SP nr 4. Jest asfalt, będzie nawierzchnia ze sztucznej trawy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj