Są plany na zmiany w wyglądzie miasta

0

Wiadomo już jak będzie się zmieniać spora część Stargardu – niedaleko jego centrum. Radni miejscy jednogłośnie przyjęli projekty uchwał w sprawie dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – dla ulic S. Okrzei, B. Limanowskiego, Wojska Polskiego oraz Zakole, J. Kochanowskiego i S. Okrzei.

– Oba te plany obejmują znaczny obszar miasta. Na naszych oczach przekształca się on z terenu zdegradowanego na całkiem ładny kawałek miasta. Dziś dokładnie widać, jak duży jest potencjał tego obszaru. To atrakcyjna, m.in. dla deweloperów, część Stargardu – blisko centrum i naturalnych atutów miasta, jakim jest chociażby rzeka Ina. Wciąż powstają tam kolejne mieszkania i będą budowane następne. To wszystko wskazuje, że miasto rozwija się – mówił podczas minionej sesji rady miejskiej prezydent Rafał Zając.

Przyjęte plany dotyczą w sumie blisko 30 hektarów miasta. Na tych terenach już powstały nowe osiedla przy ul. B. Limanowskiego i J. Kochanowskiego czy nowoczesny budynek sądu przy ul. S. Okrzei. Nastąpią kolejne przeobrażenia. Jeden z inwestorów już zapowiedział zupełną przebudowę dawnego magazynu zbożowego – kaszarni. Obiekt po modernizacji znacznie podniesie estetykę tej części miasta. Wiadomo również, że ma powstać zupełnie nowe osiedle z nawet 220 mieszkaniami i zabudową jedno- oraz wielorodzinną w rejonie ul. Nadbrzeżnej.

Oba przyjęte przez radnych plany mają porządkować przestrzeń, umożliwiając jej przekształcanie. Precyzują zasady powstawania nowych budynków, a zarazem chronią zabytki. To projekty wieloletnie, do których stosować się mają zarówno inwestorzy, jak i miasto.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

mapy: Geoportal/Ortofotomapa

Poprzedni artykułDzielnicowi w rejonach placów zabaw, osiedli i parków 
Następny artykułBłękitni Stargard. Wracają walczyć o utrzymanie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj