SOK. Mateusz Ławrynowicz: „Teatr jest dla mnie”

0

Aktor teatralny i filmowy, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Mateusz Ławrynowicz jest kolejnym gościem Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej.

Od najmłodszych lat chciał być aktorem. Szczególnie od momentu, gdy w podstawówce zagrał w spektaklu pt. „Dratewka”. Dostał „główniaka”, czyli –  pierwszą w życiu – główną rolę. To był impuls, który zdecydował, w jakim kierunku pójdzie. Utwierdził się w tym, gdy trafił do kółka teatralnego w MDK, prowadzonego przez Krzysztofa Kopackiego. Był tam jedynym chłopakiem.

Do warszawskiej Akademii Teatralnej dostał się w 2004 r. za pierwszym razem. Było 900 chętnych, przyjętych zostało 18 osób, a wśród nich – on.

Jeszcze w czasie studiów wziął udział w castingu do serialu „Barwy szczęścia”. Grał w nim 6 lat. Później grywał także w innych filmach. Ale od filmu woli teatr. Zaznacza: – Teatr jest dla mnie.

W 2012 r. związał się z Teatrem Nowym w Poznaniu. W tym mieście pracuje i mieszka.

Mateusz Ławrynowicz jest aktorem śpiewającym.

– Moja mama Zośka zaszczepiła mi to – podkreśla. – Poezja śpiewana zawsze będzie ze mną.

W rozmowie z Joanną Merkel ze Stowarzyszenia Artystycznego B-moll gość SOK-u opowiada jeszcze m.in., kto był jego mentorem w Akademii Teatralnej, jak to się stało, że Poznań go usidlił, co to są „zielone” przedstawienia.

Na pytanie, jak radził sobie w czasie pandemii z jej obostrzeniami, mówi: – Była praca, ale bez widzów. Tęsknimy za nimi, a oni za nami.

Cały wywiad jest dostępny pod linkiem: https://youtu.be/djnEdhdc8Zg

Pomysłodawcą Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej jest Stowarzyszenie Artystyczne B-moll. Rozmowy są nagrywane we wnętrzach Miejskiego Browaru Stargard.

Twórcami SOK są B-moll i MDK. Partnerem – Miejski Browar Stargard. Sponsorem – Project 2 Adam Biały, Maciej Postek. Patronem medialnym – stargardzka.pl

Zadanie publiczne pn. Stargardzka Ofensywa Kulturalna jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Stargard.

Bożena Kuszela

fot. Roman Budzowski

Poprzedni artykułUpominek muzyczny Sceny Art Cafe dla Mam
Następny artykułPodróż w czasie z Lego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj