Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe właścicielem byłej Omegi. Będzie pięknie

0

To bardzo dobra wiadomość dla Ińska, jego mieszkańców, a przede wszystkim miłośników Ińskiego Lata Filmowego. Zaniedbany obiekt w centrum miasteczka przy ul. Bohaterów Warszawy 4, w którym przed laty mieściła się restauracja Omega, wiele lat czekał na nowego nabywcę. Od 27 maja br. jest nim Stowarzyszenie ILF.

Wiadomość o tym wywołała niezwykłe poruszenie – na FB ILF kipi od dobrych emocji: od radości, po wspomnienia, aż po deklaracje pomocy – obiekt wymaga remontu, w niektórych miejscach rychłego.

Na powierzchni ponad 300 m2 SILF chce utworzyć nowoczesne centrum wystawiennicze, które będzie łączyć ze sobą funkcje galerii sztuki, swoistego muzeum poświęconego historii kina i Ińskiego Lata Filmowego, a także miejsca spotkań oraz edukacji filmowej i lokalnej. Mieścić się w nim będzie również siedziba Stowarzyszenia ILF. W planach jest też zagospodarowanie przyległego do budynku terenu zielonego – po jego uporządkowaniu – do organizowania różnych plenerowych wydarzeń.

– To nie będzie łatwe zadanie, przed nami długa droga, ale liczymy, że z pomocą miłośników naszego festiwalu i uroczego Ińska, damy radę tchnąć w ten budynek nowe życie – mówi w imieniu stowarzyszenia Przemek Lewandowski.

Już trwa zbiórka wszelkich materiałów związanych z festiwalem i życiem Ińska w trakcie imprezy. Ekspozycja – w przyszłości – tych zbiorów świadczyć będzie o wyjątkowości Ińska i stanie się dodatkową atrakcją pielęgnującą pamięć miasteczka.

Zebrane materiały można złożyć w Ińskim Centrum Kultury w godzinach otwarcia ośrodka. W sytuacjach wymagających specjalnej „kwerendy” najlepiej kontaktować się z Przemkiem Lewandowskim ([email protected]). Każda przekazywana rzecz będzie odnotowywana za pomocą dokumentu.

Bożena Kuszela

fot.: Przemek Lewandowski (1), Bożena Kuszela (2-5)

Poprzedni artykułDzień Dziecka w kinie SCK
Następny artykułLKS Feniks Pesta Stargard. Nikola Piechocka siódma w Europie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj