Spokojna. Przybywa ścieżki rowerowej

0

Ścieżka dla rowerzystów przy ul. Spokojnej nabiera kształtów. Już niedługo będzie można wygodnie nią przejechać – od ronda Żołnierzy Wyklętych do ronda Pionierów Stargardu. Komfortowa nawierzchnia bitumiczna pojawi się na ponad 600 m. Będzie też oświetlenie. Wartość prac to prawie 1 mln zł.

Roboty weszły w kolejny etap – na odcinku od bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w kierunku ronda Pionierów Stargardu. Kontynuowane są prace przy układaniu warstw konstrukcyjnych zatoki autobusowej. Wykonawca prowadzi też roboty ziemne w tej części ścieżki.

Z kolei na odcinku wzdłuż parku Batorego pojawiły się już warstwy podbudowy nowej trasy i oświetlenie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w lipcu br. Wykonawcą jest firma Ben-Bruk ze Stargardu.

Dzięki nowej ścieżce rowerzyści dojadą wygodnie w kierunku Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd już do parku przemysłowego (PPNT). Trasa wzdłuż ul. Spokojnej to jeden z elementów dużego projektu. Stargard pozyskał w sumie 9,6 mln zł dofinansowania z RPO WZ 2014-2020 na budowę 2 km dróg dla cyklistów.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKomary, kleszcze, meszki – będą opryski
Następny artykułPan H. komentuje rzeczywistość. Wystawa fotografii Romana Budzowskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj