Majka wróciła do MDK – pokłosie inicjatywy zespołu Organek

0

Wczoraj, przed koncertem w SCK, członkowie grupy Organek wraz z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępcą Ewą Sową posadzili klon przy Młodzieżowym Domu Kultury. Drzewo otrzymało imię Majka.

Jak później wyjaśniał lider zespołu, w ramach projektu Organek w Nowym Świecie (taką nazwę nosi najnowsza trasa koncertowa grupy) pojawił się pomysł, żeby w miastach, gdzie gra zespół, posadzić drzewo – symbol nadziei na lepsze jutro – i nadać mu imię.

– Żeby uhonorować ludzi i żeby coś po nas zostało – mówił Tomasz Organek.

W ten symboliczny sposób uhonorowana została Majka Cierocka, która przez lata inicjowała w Stargardzie przedsięwzięcia kulturalne, tworzyła scenariusze i reżyserowała spektakle teatralne.

– Ten klon otrzymał imię kogoś, kto bardzo wzbogacał Stargard swoją pracą w obszarze kultury. Drzewo upamiętnia Majkę Cierocką, wyjątkową, charyzmatyczną i niepokorną przyjaciółkę młodzieży, z którą i dla której zrealizowała całe mnóstwo cennych inicjatyw oraz projektów – mówił prezydent Rafał Zając.

W sadzeniu klonu wziął udział stargardzianin Tomasz Lewandowski – klawiszowiec, kompozytor i kierownik muzyczny zespołu Organek. Swój talent rozwijał właśnie pod skrzydłami Majki Cierockiej, której, jak sam podkreśla, zawdzięcza bardzo wiele.

Klon Majka rośnie przy Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie przez wiele lat pracowała artystka.

bk – źródło: UM w Stargardzie

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułDuża Rodzina na swoim
Następny artykułOrganek pozamiatał! Rewelacyjny koncert w SCK: żywioł i refleksja na scenie, tańce na widowni  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj