Na drogach było bezpiecznie. Podsumowanie weekendu na terenie powiatu

0

Za nami pierwszy, w pełni letni, niemal wakacyjny długi weekend, który był okazją do wyjazdów i podróży. Dla stargardzkich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Podczas minionego weekendu od środy do poniedziałku na terenie naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Doszło do 14 niegroźnych kolizji.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy Speed, w analizowanym okresie ujawnili łącznie 145 sprawców wykroczeń. Z liczby tej  117 kierujących przekroczyło dozwoloną przepisami prędkość. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy po tym, jak przekroczył w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Stargardzcy funkcjonariusze podczas weekendu przebadali blisko 200 kierujących na zawartość alkoholu, zatrzymując 3 nietrzeźwych kierujących.

– Na terenie naszego powiatu mundurowi przeprowadzili 241 interwencji, które zgłoszone zostały przez mieszkańców, legitymując przy tym blisko 860 osób. Zatrzymanych zostało 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zadecyduje ostatnia kolejka
Następny artykułOdbierz, gdy rachmistrz dzwoni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj