Odbierz, gdy rachmistrz dzwoni

0

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Każdy Polak może sam spisać się przez internet. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają też wywiady telefoniczne. Nie trzeba się tego obawiać. Warto jednak pamiętać, że rachmistrz zadzwoni do nas tylko z numeru 22 828 88 88.

Każda osoba spisująca się ma swój indywidualny kod. Można go sprawdzić, dzwoniąc na infolinię – tel. 22 279 99 99 lub wchodząc na stronę internetową www.spis.gov.pl. Rachmistrz nie przyjdzie do domu, dlatego nie należy wpuszczać nikogo, kto się za niego podaje. Oszuści mogą w ten sposób wyłudzić nasze dane.

Najbezpieczniej i najwygodniej spisać się samemu przez internet. Można to zrobić o dowolnej porze na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Również w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17, gdzie jest stanowisko do samospisu online. Chęć skorzystania z niego można zgłaszać telefoniczne – 91  577 50 67, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Po zakończeniu spisu warto zachować unikatowy, 10-znakowy kod, który uprawnia do wzięcia udziału w loterii. W dowolnym momencie do 7.07. (środa) należy go zgłosić na stronie www.loteria.spis.gov.pl i – przy odrobinie szczęścia – czekać na nagrodę. Do wygrania są karty o wartości 500 zł lub 1000 zł. Z kolei w losowaniu finałowym (14.07., środa) można wygrać jeden z 16 samochodów osobowych.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNa drogach było bezpiecznie. Podsumowanie weekendu na terenie powiatu
Następny artykułPPNT. Przedłużają Metalową, uzbrajają działki – roboty zmierzają do końca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj