PPNT. Przedłużają Metalową, uzbrajają działki – roboty zmierzają do końca

0

Kontynuowane są prace w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Trwa uzbrajanie ponad 20 hektarów powierzchni dla kolejnych inwestorów. Jednocześnie przedłużana jest ul. Metalowa. Nowa droga połączy tereny inwestycyjne z już istniejącymi.

Jak informuje magistrat, roboty dużymi krokami zmierzają do końca. Na ul. Metalowej położono już warstwy podbudowy i wiążące, a także obrzeża na ciągu pieszo-rowerowym. W ramach uzbrajania działek w PPNT powstają też drogi wewnętrzne – trzy odcinki o łącznej długości prawie 1,5 km.

Trwa także budowa ciągu pieszo-rowerowego. Piesi będą tam chodzić po wygodnej kostce betonowej, a cykliści przejadą po komfortowej nawierzchni bitumicznej. Wszystkie nowe drogi będą oświetlone ledowymi latarniami.

Wartość inwestycji w PPNT to ponad 30 mln zł. Dzięki uzbrajaniu kolejnych działek i rozwojowi infrastruktury drogowej następni przedsiębiorcy będą mogli lokować tu swoje firmy albo rozwijać już działające biznesy. To wiąże się także z większą liczbą miejsc pracy dla stargardzian. Na co dzień w PPNT jest zatrudnionych ok. 4 tys. osób.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułOdbierz, gdy rachmistrz dzwoni
Następny artykułPunkt Szczepień Powszechnych w SCK. Zaszczepią Pfizerem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj