Stowarzyszenie „Gmina na +”. Odpowiedzialność, uczciwość, rozwój

1

16 marca 2021 r. odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia „Gmina na +”. 20 kwietnia br. Stowarzyszenie dokonało wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych powiatu stargardzkiego. W skład zarządu weszli: Sylwia Kalmus- Samsel – prezes, Jacek Liwak – wiceprezes, Wojciech Majsakowski – skarbnik. Pozostali członkowie to: Jerzy Makowski, Stanisław Szymczak, Julita Pilecka, Danuta Ankutowicz, Alicja Terlikowska i Michał Kupczyński.

W przesłanej nam informacji czytamy, że Stowarzyszenie „Gmina na +” jest płaszczyzną porozumienia wszystkich środowisk lokalnych, na poziomie gmin funkcjonujących w powiecie stargardzkim.

Członkowie stowarzyszenia będą zabiegać o współpracę z każdym, dla kogo istotna jest poprawa warunków życia i funkcjonowania mieszkańców naszego regionu, a także współpracować z grupami obywateli, organizacjami pozarządowymi i osobami prywatnymi, dla których rozwój i dobrobyt mieszkańców jest celem nadrzędnym.

W tych tak ważnych kwestiach potrzebne jest doświadczenie samorządowe i wola współpracy. To właśnie „Gmina na +” jest w stanie zapewnić współdziałanie wszystkich gmin w powiecie stargardzkim. Priorytetem dla niego powinien być zrównoważony rozwój, uwzględniający poszczególne gminy, zwłaszcza te wiejskie i miejsko-wiejskie, ich potencjał i specyfikę, bo właśnie to gminy tworzą powiat.

Stowarzyszenie wymienia wartości, którymi chce się kierować:

Odpowiedzialność.

Chcemy wziąć odpowiedzialność za to, co zrobiliśmy i będziemy chcieli zrobić na rzecz społeczności lokalnej. Nasze działania będą wynikać z przemyślanych decyzji, uwarunkowań lokalnych oraz potrzeb społeczności naszych gmin.

Uczciwość.

Bardzo często ocenia się działaczy samorządowych jako osoby nie do końca działające w interesie lokalnym. Chcemy wyraźnie podkreślić, że dla stowarzyszenia „Gmina na +” uczciwie to znaczy całkowicie pod kontrolą społeczną, z pełną otwartością postępowania we wszystkich organach i jednostkach samorządu terytorialnego, ale też rozsądnie i celowo wydawane środki publiczne. Uczciwie to także wola rozmowy, negocjacje, wypracowanie stanowiska, z którym zgadzają się obie strony, a przede wszystkim dotrzymywanie słowa.

Rozwój.

We wszystkich obszarach życia społecznego i gospodarczego, budowa dobrej infrastruktury edukacyjnej, tworzenie zurbanizowanych terenów pod nowe inwestycje, dobre projekty, programy i wnioski o środki zewnętrzne to podstawowe warunki rozwoju naszych gmin.

(r)

Poprzedni artykułKonkurencyjni Zawodowcy z ZS nr 2 w Stargardzie już z certyfikatami
Następny artykułSCK. Na każdej kondygnacji obrazy – najwyżej „Ostatnia Wieczerza XXI”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj