Stargardzkie PTTK świętuje i zaprasza na wycieczki

0

W czerwcu mija 75 lat istnienia w naszym mieście oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Z okazji tego jubileuszu – w ramach Dni Stargardu – PTTK przygotowało na najbliższą niedzielę (20.06.) dwie piesze wycieczki po mieście z przewodnikami PTTK. Początek o 10:00 przy Baszcie Morze Czerwone w Parku Chrobrego.

Do wyboru będzie „W kręgu legend Stargardu” – rodzinna wycieczka dla wielbicieli duchów, bajek i zagadek oraz „Stargard miasto nad Iną” – propozycja specjalnie dla zainteresowanych historią potęgi miasta w czasach średniowiecznych i nowożytnych. Nie trzeba się wcześniej zapisywać ani przygotowywać. Jak mówią organizatorzy z PTTK, wystarczy zabrać ze sobą wygodne buty i dobry humor. Spacery potrwają około 2 godzin (10:00-12:00).

Stargardzki oddział był pierwszym na Pomorzu Zachodnim – zaczął działać w 1946 r.

Jego założycielem i pierwszym prezesem stargardzkiego oddziału PTTK był Eugeniusz Górecki. Organizacja stanęła przed wyzwaniem odbudowy turystyki po II wojnie światowej. W rajdach, spotkaniach i konkursach uczestniczyli – i nadal uczestniczą – osoby w różnym wieku, także dzieci i młodzież. Towarzystwo zajmuje się również przyznawaniem odznak turystyki kwalifikowanej. Dziś stargardzki oddział liczy 65 członków. Jego siedziba znajduje się przy ul. W. Łokietka 3a i jest otwarta w każdą środę od 17:00 do 19:00. W razie pytań można też skontaktować się przez facebookowy profil PTTK.

Sezon turystyczny trwa. Rozpoczął się Rajdem na Wyżynę Ińską, którego historia sięga 1959 r. To najstarszy zlot na Pomorzu Zachodnim. Na ten rok planowane są też kolejne wypady. Najbliższy – we wrześniu – to 12 km wędrówki po Puszczy Bukowej z okazji Światowego Dnia Turystyki. W kalendarzu PTTK jest również październikowy „Złaz na pieczonego ziemniaka” i grudniowy „Rajd ze św. Mikołajem”.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Oddział PTTK w Stargardzie

Poprzedni artykułPokażą, jak zdobyć pieniądze z UE
Następny artykułCarmell w Teatrze Letnim. Szkoda, że tak niewielu chciało jej posłuchać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj