Przywrócić stare odmiany drzew owocowych

0

Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) rozpoczyna akcję przywracania sadów. Powstaną one w śródleśnych enklawach, gdzie uprawa drzew owocowych starych odmian będzie miała szansę na powodzenie, lub miejscach gdzie istnieją ich pozostałości, które wymagają rewitalizacji.

Stare sady pełne drzew owocowych niezwykłych i starych odmian są nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu.

– Jabłka, grusze, śliwy, wiśnie czy czereśnie sadzone przed dekadami są niezwykle smaczne. Tworzone przez nas powierzchnie z tymi drzewami będą mogły za kilka lat cieszyć Państwa swoimi owocowymi darami. Każdy, kto zechce z nich skorzystać, będzie mógł to zrobić. W trakcie zakładania kolejnych sadów będziemy się z Państwem spotykać, aby podpowiadać przepisy na cudowne potrawy ze starych odmian owoców, zachęcać do uprawy tych niezwykłych drzew i cieszyć się wspólnie ich powrotem do urokliwych zakątków nadleśnictwa – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

19 czerwca br. (sobota) Nadleśnictwo Gryfino zaprasza do posadzenia sadzonek starych odmian jabłoni w pierwszym powstającym właśnie sadzie.

Do akcji można się zgłosić, dzwoniąc na numer telefonu 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny w godzinach 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku). Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 czerwca br. lub do wyczerpania miejsc.

Dla wszystkich osób, które będą sadziły drzewka, Nadleśnictwo Gryfino przygotowało niezwykłą niespodziankę  – sadzonkę jabłoni starej odmiany, wspaniały atlas „Dawne odmiany jabłoni uprawiane w Polsce” wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły oraz słoiczek pysznego, ekologicznego musu jabłkowego wyprodukowanego z odmiany szara reneta (pakiety promocyjne i sadzonki jabłoni – w 1 zestawie – otrzyma każda osoba lub rodzina sadząca drzewko w sadzie).

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino:
https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/

(r), fot. – źródło: RDLP w Szczecinie

Poprzedni artykułZlikwidują azbest w budynkach i nie tylko
Następny artykułArtFestiwal 2021. Mimo wszystko – udało się!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj