Dzień Inwalidy. Wreszcie się spotkali

0

Kilkudziesięciu członków stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wspólnie obchodziło Dzień Inwalidy. Wprawdzie święto wypada w marcu, to jednak nikomu nie przeszkadzało, że spotkanie udało się zorganizować trochę później. Były życzenia, występy artystyczne i poczęstunek.

– Czekaliśmy na spotkanie z wami naprawdę bardzo długo. Cieszę się, że wreszcie możemy się zobaczyć i tak po prostu porozmawiać. Właśnie takich wyrazów sympatii, zainteresowania, zrozumienia bardzo nam wszystkim brakowało w ostatnim czasie. Udowadniacie, że pogodą ducha i pozytywną energią można pokonać wszelkie trudności. Przede wszystkim życzę wam zdrowia, poczucia bezpieczeństwa i obecności dobrych ludzi, na których zawsze możecie liczyć – mówił prezydent Rafał Zając.

Tradycyjnie już spotkania członków PZERiI uświetniły występy artystyczne. Publiczność wysłuchała chóru, a także komediowych monologów.

Obchody Dnia Inwalidy były również okazją do uhonorowania osób, które w tym roku obchodzą 90. urodziny. Podczas spotkania wspomniano również członków PZERiI, którzy w ostatnich miesiącach przegrali walkę z koronawirusem. Uczczono ich minutą ciszy.

Na miejscu seniorzy mogli dowiedzieć się więcej m.in. o programach wsparcia realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także porozmawiać o zdrowiu z członkami Stowarzyszenia Edukacja-Zdrowie-Aktywność. Na wszystkich jak zwykle czekał także poczęstunek.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułArtFestiwal 2021. Mimo wszystko – udało się!
Następny artykułSą pieniądze dla OSiR na pływanie i gimnastykę dla dzieci


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj