Dni Stargardu na sportowo – zapraszamy!

0

W sobotę, 19 czerwca ul. Szczecińska zamieni się w centrum sportu i rekreacji. Tego dnia OSiR Stargard zaplanował wiele imprez dla mieszkańców miasta. Będą nowości.

Zmagania sportowe w ramach tegorocznych Dni Stargardu rozpoczną się już w piątek wieczorem, kiedy to na Stadionie Miejskim przy ul. Ceglanej odbędzie się kolejna edycja Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Kalmar. Turniej rozpocznie się o 19.00, a zakończy około 24.00. W zawodach weźmie udział aż 12 drużyn. Z uwagi na wysoką frekwencję, zapisy już zostały zakończone.

Centrum aktywności na Szczecińskiej

Następnego dnia (tj. w sobotę) centralnym miejscem wszelkich aktywności będzie ul. Szczecińska. To tam, w samo południe, rozpoczną się imprezy sportowo-rekreacyjne dla osób w różnym wieku. Będzie turniej koszykówki 3×3, turniej siatkówki kobiet, siłacze będą mogli sprawdzić się w trójboju wytrzymałościowym, a najwytrwalsi będą mogli pokonać tor przeszkód Ninja Star. To nowość w programie imprez w ramach Dni Stargardu. O tym, jakie przeszkody czekają na uczestników oraz jakie nagrody można zdobyć, informujemy na wydarzeniu na FB pn. „Zawody Ninja STAR”:

https://www.facebook.com/events/124423303047250?active_tab=about

Zapisy do imprez sportowych na miejscu od godz. 11.00, dekoracje – około 14.00.

Pokazy, spotkania, zawody

Oprócz zmagań sportowych, nie zabraknie też pokazów, m.in. szkółek piłkarskich oraz miejscowych klubów sportów walki. Będzie możliwość spotkania się z czołowymi stargardzkimi sportowcami. Swoje stanowiska będą też mieć m.in. Stargardzki Klub Sportów Podwodnych Barakuda oraz nowo utworzona Stargardzka Akademia Siatkówki. Będą też pokazy zajęć fitness, które zostaną wprowadzone do oferty modernizowanego jeszcze obiektu AquaStar. Zarówno pokazy, jak i zawody sportowe zostały zaplanowane na odcinku ulicy Szczecińskiej – od skrzyżowania z Wieniawskiego do skrzyżowania z Kościuszki.

Na dalszym odcinku (od Wieniawskiego do Moniuszki) odbędą się biegi przedszkolaków oraz uczniów podstawówek. To również stałe pozycje w harmonogramie imprez w ramach święta miasta. O 12.30 na trasie pojawią się najmłodsi, potem kolejne grupy dziewcząt i chłopców. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio od szkół i przedszkoli, ale zapisy będą też w biurze SP 4 (200 m od startu) od godz. 11.00.

Przejazdy rowerzystów i motocyklistów

Przy Szkole Podstawowej nr 4 będą również funkcjonować biura zawodów do pozostałych imprez. Tam można zapisać się m.in. do wyścigu amatorów w ramach 3. Kolarskiego Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta (wyścigi zaplanowano w godz. 15.00-18.00). Strefa przy SP 4 będzie ponadto przeznaczona dla dzieci. Zaplanowano tam bowiem gry i zabawy, tańce integracyjne, konkurencje sportowe w ramach Przedszkoliady. Będą też słodkie niespodzianki i dmuchany zamek.

Popołudnie to już imprezy sportowo-rekreacyjne o dużym zasięgu. Prócz wspomnianego Kolarskiego Kryterium, w planie jest też rekreacyjny przejazd mieszkańców w ramach trwającej akcji „Aktywne Miasta – Rowerowa Stolica Polski”. W przejeździe może wziąć udział każdy – zapraszamy również całe rodziny. Oczywiście zachęcamy do pobrania i kręcenia kilometrów dla Stargardu z aplikacją „Aktywne Miasta”. Przejazd odbędzie się na wydłużonej trasie (od ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Mazurską, vis a vis Domu Kultury Kolejarza).

Po rowerzystach, na trasie pojawią się motocykliści. Parada z ich udziałem, zapoczątkowana przez śp. Sławomira Pajora, odbędzie się już po raz dwunasty. Miłośnicy dwóch kółek wyruszą o 19.00 z parkingu Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i przejadą wzdłuż głównej ulicy miasta. Wcześniej, od 17.00, będzie można podziwiać motocykle na parkingu ZCP.

  1. Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu

Wieczór zarezerwowany został na dwie flagowe imprezy, współorganizowane od lat ze Stargardzkim Związkiem Weteranów Lekkiej Atletyki. O 20.00 ruszy 6. Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, natomiast o 21.00 – 14. edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu. Całość zwieńczy nowatorski i efektowny pokaz Fire & LED Show (około 22.30).

Do dyspozycji uczestników i mieszkańców odwiedzających w sobotę ul. Szczecińską będzie strefa relaksu. Tam każdy chętny będzie mógł się posilić, usiąść, odpocząć. Strefa ta zlokalizowana zostanie na parkingu przy Przychodni Zachód. W pobliżu, na parkingu przy Poczcie Polskiej, znajdować się będzie strefa biznesu. Tam nasi partnerzy i sponsorzy opowiedzą o funkcjonowaniu firm w mieście, o naborach, będą też konkursy z nagrodami.

OSiR zachęca do odwiedzania wydarzenia na FB „Dni Stargardu 2021 – dzień sportowy”:

https://www.facebook.com/events/2862600420655740/?active_tab=about

(r)

Poprzedni artykułKrwiodawcy świętują
Następny artykułHistoryczne Dni Stargardu 2021


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj