Historyczne Dni Stargardu 2021

0

Zwiedzanie wystaw w muzeum za złotówkę, piesza wycieczka, podwórkowa wystawa fotografii, inscenizacja na balkonie odwachu i Quiz Gryfa – takie atrakcje przygotowało dla mieszkańców Muzeum Archeologiczno-Historyczne z okazji Dni Stargardu. Będzie ciekawie przez cały weekend (18-20.06.). W tym roku MAH połączyło święto miasta z Europejskimi Dniami Archeologii.

W piątek (18.06.) już od 10:00 będzie można zwiedzać najnowszą wystawę „Pobite gary” w gmachu głównym przy Rynku Staromiejskim. Wstęp tylko za 1 zł. Tego samego dnia o 13:00 na podwórku kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 24 (siedziba PCK) otwarta zostanie wystawa fotografii podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior+. W ramach Europejskich Dni Archeologii zainteresowani będą też mogli zobaczyć dwie wirtualne propozycje – wystawę „Korowód pokoleń” i cyfrową galerię „Archeologia w 3D”.

Niedziela (20.06.) to dalszy ciąg zwiedzania za 1 zł – zarówno gmachu głównego, jak i Bastei. Początek o 10:00. Z kolei o 12:00 warto zatrzymać się na chwilę na Rynku Staromiejskim przed odwachem. Na balkonie muzealnicy zaprezentują inscenizację stargardzkich legend. Godzinę później – o 13:00 – spod cerkwi prawosławnej przy ul. Św. Jana Chrzciciela wyruszy piesza wycieczka „Stargard A.D. 1900 oczyma komisarza policji i autora przewodnika po mieście Otto Zucka”. Jej uczestnicy otrzymają link do wyjątkowego e-booka – publikacji opartej na przewodniku turystycznym z początku ubiegłego wieku. Liczba miejsc jest ograniczona. Żeby dołączyć do spaceru, trzeba do piątku (18.06.) wysłać zgłoszenie na adres e-mail: [email protected].

O 16:00 przy Bastei w Parku Piastowskim spotkają się ci, którzy o Stargardzie wiedzą wszystko lub prawie wszystko. III Quiz Gryfa to zabawa zespołowa – 10 drużyn będzie walczyć o atrakcyjne nagrody i tytuły mistrzów historii naszego miasta. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku (18.06.) e-mailowo: [email protected] albo telefonicznie – 91 578 38 35 wew. 39. Szczegóły gry są również tutaj.

Po historycznych atrakcjach Dla odmiany można wybrać się do kina – bilet wstępu również za 1 zł. Repertuar jest tutaj. Z kolei w Teatrze Letnim już od piątku (18.06.) rozpoczną się koncerty. Więcej szczegółów tutaj.

(r)

Poprzedni artykułDni Stargardu na sportowo – zapraszamy!
Następny artykułDni Stargardu 2021. Szczecińska – zmiany w ruchu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj