Prezydent z absolutorium za 2020 rok. „W czasie pandemii nieprzerwanie obsługiwaliśmy klientów”

0

Wszyscy radni miejscy oddali swój głos za absolutorium dla prezydenta Rafała Zająca. Uznali, że budżet Stargardu w 2020 r. został prawidłowo zrealizowany.

– Pełne poparcie radnych wyrażone w głosowaniu za udzieleniem absolutorium jest budujące. Przynosi radość i dumę, bo pokazuje, że w Stargardzie jesteśmy na dobrej drodze. Oczywiście wciąż pozostaje dużo do zrobienia, ale podążamy we właściwym kierunku, dostrzegając problemy zgłaszane przez mieszkańców i angażując się w ich rozwiązanie – mówił prezydent Rafał Zając.

Prezydent podkreślił, że bardzo sobie ceni możliwość dyskusji z radnymi – zarówno z Klubu Samorządowego, jak i z Klubu Prawo i Sprawiedliwość.

– To rzadkość współpracować z konstruktywną opozycją. Nasze poglądy niekiedy się różnią, każdy ma też nieco inne spojrzenie na miasto. Radnych naszej rady cechuje jednak to, że nie tylko zauważają i zgłaszają problemy, lecz niejednokrotnie aktywnie działają i włączają się w wypracowywanie sposobów prowadzących do ich rozwiązania – mówił Rafał Zając.

W Stargardzie do końca 2020 r. dochody ogółem wykonano w 102,55% (ponad 361 mln zł). W ramach dochodów własnych najważniejszą pozycję stanowiły dochody z podatków i opłat (48,5%). Ubiegły rok zakończyliśmy nadwyżką, która wyniosła przeszło 25 mln zł. Na wydatki majątkowe w 2020 r. przeznaczono ponad 40,5 mln zł.

– Dziękuję moim współpracownikom. Wypracowaliśmy mechanizmy współdziałania, które są nakierowane na efektywne załatwianie spraw stargardzian. Stało się to możliwe dzięki wszystkim jednostkom organizacyjnym, spółkom komunalnym i wydziałom Urzędu Miejskiego. Będę przypominał, że choć większość urzędów w Polsce zamknęło się w czasie pandemii, my w Stargardzie nieprzerwanie obsługiwaliśmy klientów. Za to należą się moim koleżankom i kolegom z urzędu – szefom wydziałów i każdemu z pracowników – specjalne podziękowania – mówił prezydent Rafał Zając.

Podziękowania za bardzo dobrą współpracę prezydent skierował też do swoich zastępców Ewy Sowy i Piotra Mynca, a także do skarbnik miasta Emilii Reszki, i sekretarza miasta Zdzisława Rygla.

– To duży komfort móc pracować w takim zespole – stwierdził Rafał Zając.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPolicja szuka świadka zdarzenia
Następny artykułDroga na odcinku Dobrzany – Ognica bez przejazdu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj