70 lat MDK. Rozwijają talenty, poszerzają horyzonty

2

Młodzieżowy Dom Kultury świętuje jubileusz 70-lecia działalności. Od początku placówka uczy i rozwija młodych stargardzian, umożliwiając im realizowanie swoich pasji do muzyki, tańca, plastyki, fotografii, techniki i żeglarstwa. To procentuje w przyszłości, gdy – już jako dorośli ludzie – idą swoją drogą.

Sprzyja temu świetna załoga. To – jak sami się charakteryzują – ludzie spontaniczni, otwarci na świat, tolerancyjni, nie stroniący od artystycznego szaleństwa, którzy umiejętnie prowadzą uczestników zajęć w MDK, odpowiadając zarówno na potrzeby maluchów, jak i nastolatków.

Podczas wczorajszej uroczystości w Stargardzkim Centrum Kultury obecna dyrektor MDK Małgorzata Flas zapewniała: – MDK mimo 70 lat nie zamierza iść na emeryturę.

Uczą, jak podążać za marzeniami

Dziękując przyjaciołom i partnerom placówki przy ul. Portowej 3 za wsparcie, jej dyrektor obdarowała każdego grafiką mistrza Ryszarda Balonia i słonecznikiem.

– Patrzę na MDK jako uczestnik i rodzic – mówił prezydent Rafał Zając. – Ta placówka naprawdę wychowuje i pozwala realizować swoje pasje. MDK uczy, jak podążać za marzeniami, poszerza horyzonty, ale też uczy, jak radzić sobie z porażkami.

W ramach prezentu placówka otrzymała od miasta czek na 2 tys. zł.

Uroczystość z okazji jubileuszu MDK miała wyjątkową oprawę muzyczną w postaci koncertu pt. „Nailah Vitha & Przyjaciele”. Towarzyszyli jej: zespoły Funk Material pod kierunkiem Przemka Wieleby i Dzikie Wino z MDK oraz akompaniatorka Aleksandra Krysian.

Nailah żegna się ze Stargardem

Bardzo uzdolniona, pełna wdzięku wokalistka od 7. roku życia przez 12 lat rozwijała się pod okiem Ewy Krysian. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć – nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki krajowych i międzynarodowych. Teraz żegna się z MDK i ze stargardzką publicznością. Swój talent będzie szlifować w USA.

– Wielokrotnie gratulowałem sukcesów, dziś chcę serdecznie podziękować. Wiem, jak wiele wzruszeń dałaś mieszkańcom Stargardu. Wierzę, że będziemy cię widzieć na najsłynniejszych scenach koncertowych – mówił do Nailah prezydent Rafał Zając, po czym ofiarował jej pióro. – Chcemy, żebyś pisała do nas listy. Także na adres urzędu miejskiego.

Na koniec pojawiła się Ewa Krysian.

„Jesteś aniołem chodzącym po ziemi”

– Imię i nazwisko masz zjawiskowe, ale ty cała jesteś zjawiskowa. Jesteś aniołem chodzącym po ziemi – mówiła nauczycielka Nailah. – Życzę ci, abyś tam, za oceanem, miała tyle życzliwych osób co tu.

Nailh dziękowała: za lata pracy, wskazówki i rady.

– To był wspaniały czas. Tak dużo się u pani nauczyłam, szczególnie wrażliwości na muzykę – mówiła bohaterka koncertu.

Kto wie, może kiedyś usłyszymy o sukcesach Nailah Vithy na jednej z musicalowych scen na Broadway’u. Szczerze jej tego życzymy.

Uroczystość w SCK prowadzili Maciej Dura-Pomarański oraz młodziutki Miłosz Krysiak.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela; Marek Tepliński, Dagmara Ładniak (powiatstargardzki.eu)/FB MDK; Tadeusz Surma/archiwum 

Poprzedni artykułDragrats III Festival. Będą grzmieć i brzmieć
Następny artykułZadbajmy o czyste powietrze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

 1. Czytam i nie wierzę!
  2 tyś. PLN
  Cóż za hojność włodarzy – brzmi jak straszny żart!
  Tak dbamy o własne dzieci władcze władze 😉
  Nie dziwcie się więc, że dają dyla jak najszybciej – z dala od miasta „przyjaznego” kulturze
  Na 70-lecie – 70 tyś. byłoby naprawdę adekwatne, a tak: tak, jak zwykle
  i niech nie tłumaczą, że pieniędzy brak – są, są – nie dla dzieci – na infrastrukturę dla firm, dzieci urosną i dają dyla – więc i tak nie ma na co! 😉

 2. Dziewczynie prezdent mowi ze poszla rozwijac sie nie u nas. a co u nas jej zapewnia? niech daja dyla jak najdalej i jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj