Gryfy dla zasłużonych trenerów

0

Zbigniew Markiewicz i Mariusz Kucharczyk otrzymali srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

– Wnioskowałem o te wyróżnienia, ponieważ działalność obu panów znacząco wzbogaca stargardzki sport i powoduje, że wielokrotnie cieszymy się z sukcesów naszych zawodników. Dziękuję za bezcenny wkład w popularyzację pływania i zapasów w naszym mieście i całym regionie – mówi prezydent Rafał Zając.

Zbigniew Markiewicz to trener pływania. Od ponad 50 lat pracuje z zawodnikami klubu pływackiego Neptun. Jest autorytetem zarówno dla młodych sportowców, jak i doświadczonych szkoleniowców. Zbigniew Markiewicz wychował wiele pokoleń pływaków. Jego podopieczni odnoszą sukcesy w zawodach na wysokim szczeblu – m.in. Mistrzostwach Polski.

Mariusz Kucharczyk to trener zapasów w LKS Feniks Pesta. Jest również sędzią krajowym I klasy Polskiego Związku Zapaśniczego. Ma duży wkład w rozwój tej dyscypliny nie tylko w Stargardzie, ale w całym regionie. Jego wychowankowie mają na swoich kontach liczne sukcesy m.in. na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułWojewoda przekazuje szpitalom sprzęt medyczny – według algorytmu
Następny artykułJest miejsce na Twój biznes


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj